22. Dönem CHP Milletvekili Harun Akın'ın Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk işletmesinde yaşanan ve maden işçisi Ramazan Yıldırım'ın ölümüyle sonuçlanan kaza sonrasında açıklamaları dikkat çekti.

Milletvekili olduğu dönemlerde TTK'nın üretim ve istihdam politikaları ile yürüttüğü, soru önergeleri, araştırmaları ile dikkat çeken Harun Akın'ın kurumla ilgili tespit ve paylaşımları devam etti.

İnağzı İlkokulu’nun gizli tarihi İnağzı İlkokulu’nun gizli tarihi

Akın son olarak, TTK Armutçuk müessesinde yaşanan ve Ramazan Yıldırım'ın ölümüyle sonuçlanan kaza sonrası yaptığı paylaşım şu şekilde; "Zonguldak ın makus talihi devam ediyor! Sayıştay denetim raporlarına yansıyan , maden ocaklarında iş güvenliği uyarıları çözümlenmiyor. Madenci evlatlarımız hayatlarını kaybetmeye ne yazık ki devam ediyor. Çok kısa bir süre önce Amasra da , onlarca madencimizi toprağa verdik. Bugün Kandilli de yine alınmayan önlemler, yine göçük, yine can kaybı, yine yaralı madenci kardeşlerimiz. Her faciadan sonra aynı açıklamalar; soruşturma başlattık, müfettiş gönderdik . Zonguldak’ın var oluş sebebi madenler ve madencisinin kaderi değişmiyor. Yazıklar olsun.

Kandilli maden kazasında şehit olan kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum.
Yaralı madencilerimize şifa diliyorum. Sorumsuz sorumluları vicdanları ile baş başa bırakıyorum."

TTK’da ve Armutçuk’ta saklanan gerçekler! TTK’da ve Armutçuk’ta saklanan gerçekler!