banner3

banner17

Hastanelere işçi alımı geliyor İşte detaylar...

Hastanelere işçi alımı geliyor İşte detaylar...

GÜNDEM 18.10.2020, 20:56 19.10.2020, 16:19
3566
Hastanelere işçi alımı geliyor İşte detaylar...

Türkiye İş Kurumu İŞKUR internet adresi üzerinden ilanlar yayımlandı. Yayımlanan ilanlarda , değişik kadrolarda istihdam etmek üzere en az ilkokul mezunlarından işçi ve personel alımı yapılacağına yer verildi. Sağlık Kurumlarına ve belediye başkanlıkları bünyesine yapılan personel ve emekçi alımlarının müracaat bilgileri sayfamızda. İŞKUR 'da kamu ilanları kısmında yayımlanan ilanlara baktığımızda aşağıdaki pozisyonlara personel ve işçi alımı yapıldığı görülüyor. İŞKUR kayıt işlemlerinizi internet üzerinden yapmak istiyorsanız "iskur.gov.tr" adresindeki "İnternet Şubesi" ekranını kullanarak, güncel kaydınızı oluşturabilirsiniz. Devlet Hastanelerine işçi alımı başvuru şartları ilana başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde: 
1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak. 
2. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.
 3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
 4. Deneme süresi iki ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akitleri feshedilecektir 
5. Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel (ruhsal ve fiziksel) sorununun olmadığını belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. (atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)
6. 18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşından gün almamış olmak.
7. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, muaf olmak veya tecilli olmak)
8. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
9. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
İşçi Alımı Yapılan Pozisyonlarda;
İŞKUR ‘da kamu ilanları kısmında yayımlanan ilanlara baktığımızda aşağıdaki pozisyonlara personel ve işçi alımı yapıldığı görülüyor:
Güvenlik Görevlisi
Hasta Bakımı Teknisyeni
Beden İşçisi (Genel)
Elektrikçi (Genel) 
Temizlik Görevlisi
Sıhhi Tesisatçı
Sıvacı
Soğutmacı Ve Havalandırmacı (İklimlendirme)(Soğutma Isıtma Sistemleri Bakım-Onarımcısı)

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (5)
Şebap. Demir 2 gün önce
Isarıyom
Emrah koçyiğit 0539 6849607 1 gün önce
Temizlik iş arıyorum
Melek kösen 1 gün önce
Aksaray Güzelyurt ilçe hastanesinede alınacak mı.Temizlikçi
Zonguldak 1 gün önce
zaten burada 6 aydır çalışanlar var. onları atıp yenisini alıyorlar güya. yersen
Çınar İcik 1 gün önce
İş arıyorum