Türkiye Taşkömürü Kurumu´nda, 16 Eylül 2004´te işten çıkarılan işçi tarafından bıçakla öldürülen Asma İşletme Müdürü Avni Cinel, vefatının 19. yılında anıldı.

Asma İşletme Müdürlüğü önünde adına yaptırılan anıt önünde yapılan törene, Avni Cinel´in ailesi, yakınları ile TTK Genel Müdürü Muharrem Kiraz, GMİS Genel Eğitim ve Teşkilat Sekreteri Tayfun Demir,  Maden Mühendisleri Odası Başkanı Çağlar Öztürk ve kurumda çalışan personel katıldı.

Törende kMaden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi Başkanı Çağlar Öztürk, konuşmasına TTK rmutçuk da meydana gelen kazada yaşamını yitiren madenciye rahmet dileyerek başladı ve şunları söyledi 

"Görevinin başında sabah vardiyasına giderken işine son verilen maden çalışanının saldırısına uğradı. Kendisinin bu arkadaşımızın işine son verdiği düşüncesiyle sisteme kurban verdiğimiz bir meslektaşımız. Bugün de benzer şekilde olmasa bile farklı şekillerde çalışma ortamının barış içinde, hoşgörü içinde, sevgi içinde geçtiğini söyleyemeyiz."


Bu şekilde törenlerin olmasının kendilerine gurur verdiğini ifade eden Avni Cinel´in oğlu İlker Cinel ise, "Aradan 19 yıl geçmesine rağmen hala hatırlanması gerçekten bize gurur veriyor. Çalışma yaşantısıyla olduğu gibi çok iyi bir aile reisi çok iyi bir babaydı. Her zaman anıyoruz her zaman bizimle birlikte bu şekilde anma törenlerinin olması arkadaşları ve sevenleri tarafından bu şekilde anılması bize de gurur veriyor" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Cinel´in anıtına mesai arkadaşları ve sevenleri tarafından karanfil bırakıldı.

Altuğ Dökmeci "İnancımız tam seçimi alacağız" Altuğ Dökmeci "İnancımız tam seçimi alacağız"