Çaycuma SEKA Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreterlik görevine aday olan Yener Arslanbuğa, Genel Mali Sekreterlik görevine aday olan Yalçın Yiğit, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ile Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş, Şube Sekreteri Murat Sarı, Şube Mali Sekreteri Adem Arabacı, Şube Teşkilat Sekreteri Tevfik İncebacak ve Karadon bölgesi delegeleri katıldı.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, 4 Şubat’ta yapılacak 12’nci Olağan Genel Kurulda Genel Merkez Yönetim Kurulu’nu oluşturacak listeyi 3 Ocak’ta kamuoyuna açıkladıklarını belirterek, “Ekim ayında yaptığımız taban delege seçimlerimiz ile Kasım ayında tamamladığımız Şubelerimizin Genel Kurullarını etle-tırnak olarak birlik, beraberlik ve dayanışma içinde gerçekleştirdik. Tüm arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Sendikamız ülkemizin en demokratik sendikalarından biri ve güçlü gelenekleri olan bir Sendikayız. Bölgelerinde delege seçimlerini kazanarak tabanın destek ve onayını alan arkadaşlarımızla birlikte hak ve demokrasi mücadelemize devam edeceğiz.

Önümüzde 4 Şubat’ta gerçekleştireceğimiz Genel Merkez Genel Kurulumuz var. Oluşturduğumuz Genel Merkez çatısında ben yine Genel Başkanlığa aday olacağım. Genel Başkan Yardımcılığımıza İsa Mutlu başkanımız, Genel Sekreterlik makamına Kozlu’dan aramıza katılan Yener Arslanbuğa arkadaşımız, Mali Sekreterlik makamına Karadon’dan gelen Yalçın Yiğit arkadaşımız, Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreterliği görevine de Tayfun Demir ağabeyimiz devam edecek.

Oluşturduğumuz listeye verdiğiniz büyük destek için hepinize teşekkür ediyoruz.

Geçtiğimiz dönem başarılı ve iyi işlere imza attık. Hepiniz Sendikamızdaki değişime tanıklık ettiniz. Hedefimiz, yeni yönetim kurulumuz, tüm madenciler ve MTA çalışanı arkadaşlarımızla birlikte bayrağımızı daha yükseklere taşımaktır.

Birlik ve beraberliğimizden, dayanışma içinde olacağımızdan en küçük şüphemiz yok. Teşkilat anlayışı içinde bu görevleri inşallah omuz omuza, kolkola mücadelemizle sürdüreceğiz. Hepimiz için hayırlı olmasını, TÜRK-İŞ camiasına, işçi sınıfı ve Sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Mevcut Genel Başkan Yardımcısı ve aynı göreve yeniden aday olan İsa Mutlu, Kozlu Bölgesinden Genel Sekreterlik görevine aday olan Yener Arslanbuğa, Karadon Bölgesinden Mali Sekreterlik görevine aday olan Yalçın Yiğit, Mevcut Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri ve aynı göreve yeniden aday olan Tayfun Demir de delegelere hitaben birer konuşma yaptılar.