Öztürk, Zonguldak Kömürspor’un son yıllardaki en yüksek puanını topladığını belirterek, bu başarıyı da desteksiz sağladıklarını ifade etti.

"GALİBİYETİ TARAFTARLARIMIZA ARMAĞAN EDİYORUZ"
Zonguldak Kömürspor Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk,  “Fethiye maçı, ligin ikinci yarısının ilk maçıydı. Çekişmeli maçlarla dolu ikinci yarı bizi bekliyor. İlk deplasmanımızdan keyifli bir galibiyet aldık. Fethiye ile aramızda daha önce yaşanan nahoş olaylardan sonra galip gelerek anlamlandırmış oldular. Bu anlamda galibiyet tüm Zonguldak Kömürspor taraflarına armağan olsun.”dedi

“BÜYÜK KAYIP OLARAK EYÜP'Ü GÖRÜYORUZ”
Devre arası bazı futbolcuların takımdan ayrılmaları hakkında konuşan Öztürk:“Devre arası çok mola vermeden, 3-4 gün sonra takımımız çalışmalara başladı. Bizim bir oturmuş kadromuz var. Evet çok oyuncu ayrıldı. Ama bu oyunculardan bir çoğu zaten çok süre alamayan oyunculardı. Onlarında bu takım üzerinde emekleri var. Bizden yana hakkımız helal olsun. Bizim ilk 11’imizdeki ‘Eyüp’ün ayrılışı bize bir güç kaybettirir mi?’ diye düşünüyorduk. Eyüp zaten 4 sarı kart cezalısıydı. Fethiye maçında oynayamayacaktı. Büyük kayıp olarak onu görüyoruz. Ama onun yerini dolduracak arkadaşlar da var. Mümin var. Mevlüt kardeşimizle o bölgeyi iyi kapattılar ve iyi oynadılar.” dedi.

“PUAN SIRALAMASINDA 6. SIRADAYIZ”
Alınan 34 puanın tesadüf olmadığını ve  TFF’nin resmi internet sitesinde 7. sırada gözükmeleri konusuna değinen Öztürk:“34 puanla 6. Sırada olmamız gerekiyor. Ancak TFF bunu daha sonraki haftalarda işleme koyduğu için 7’de. Belli bir süreç var. Serik’in 3 puanı yok. Aslında 6. sıradayız.”dedi

“BİZ ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARIYORUZ”
 2022-2023 futbol sezonunun ilk yarısında başarılı bir grafik çizdiklerini belirten Öztürk, “Son yıllarda aldığımız en çok puan ve play-off hattına en yakın bitirdiğimiz bir ilk yarıydı. Genelde 23-24 puanlarla giriyorduk. Bu sene Şenol Hocamız, teknik ekibi ve oyuncularımız sahada çok karakterli duruşlarıyla, maçta sergiledikleri performansla 31 puanı topladılar. Bizde toplanan bu puanların karşılığını onlara primlerini ödeyerek, aksatmadan vermeye çalıştık. 31 puan çok büyük bir rakam. Bu puanları elde etmek isteyen altımızdaki takımların bütçelerine baktığımız zaman elde etmek için çok para harcadır. Bizim bütçemiz sınırlı. Bu yokluk içinde bu puanı toplayan ekibi alınlarından öpüyorum. Maçı 90 dakika bırakmadılar. Maçın her anında sahada oldular. Maçtan hiç kopmadılar ve galip geldik. Bu skor camiamızda büyük bir sevinç yaşattı. Bunlar nasıl oldu? Her zaman söylüyorum. Biz şapkadan tavşan çıkarıyoruz ama bizim şapkamız dahi yok. Burada bize kimler destek oluyor? Belediye başkanımıza gidiyoruz başımız sıkıştığında. Kendi yağımızda kavruluyoruz. Yönetici arkadaşlarımızın destekleri ile ikili ilişkilerle yürütmeye çalışıyoruz.” dedi.

"GEÇMİŞİN BORÇLARINI ÖDÜYORUZ" 
Zonguldak Kömürspor’un göğüs reklamının olmaması konusuna da değinen Öztürk, “İkinci ligde bir takım var ama göğsünde reklamı yok. Konaklayacağı yer yok, yurtta kalıyor. Antrenman tesisin yok, Fener’de, Kilimli’de stadyumda yapıyoruz. Stadyumda yaparken de zemini bozmayalım diye uğraşıyoruz.  Bu şekilde mücadele örneği sergileyen bir ekip var. Biz bu işleri yaparken, bir yandan da geçmişin borçlarını ödüyoruz.” dedi.