Devrek Açık Cezaevinde görevli gardiyan Ahmet Şimşek, Devrek Çayı’nın ıslahı, temizleme, bakım ve onarımının hangi kuruma ait olduğunu bilmeden, Devrek Belediyesi’ni hedef aldı.

Gardiyan Şimşek sosyal medyadaki paylaşımında, “Memur ve tayinci biri olarak o kadar il ilçe belde gezdim seçim arefesi olmasına rağmen içlerinde gördüğüm en aciz en iş bilmez Belediye ne diyelim son zamanlarını huzurla uyusun iyi uykular Başkan” diyerek Devrek Belediyesi ile Başkan Çetin Bozkurt’u hedef aldı.

Z HABER yazdı! TCDD o yola el attı! Z HABER yazdı! TCDD o yola el attı!

Konuya ilişkin olarak açıklama yapan Devrek Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Tığ, “Devrek Belediyesi’nin Devrek’ten geçen Devrek Çayı’nın temizliği, bakım, onarımıyla ilgili bir görevi yoktur. Bu görev DSİ’nindir. Ama ne acıdır ki Devrek Açık Cezaevi’nde görev yapan Ahmet Şimşek adlı gardiyan bilgisizce hem belediyemizi hem de başkanımızı hedef almıştır. Bu doğru bir tavır değildir. Burada tekrardan belediyemizin böyle bir görevi olmadığını hatırlatıyor, konuyu Cezaevi Müdürü Hasan Yılmazer’e aktardım. Gereğini yapmadığı takdirde sayın Bakanımız Yılmaz Tunç Bey’e aktaracağımı kamuoyunya paylaşıyorum” dedi.