Geçtiğimiz gün adaylık açıklamasını yapan Fatma Sema Koç 1 Ekim’de yapılacak kongrenin hemen öncesinde bir video yayınlayarak adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Dere kenarında cesedi bulunan Kadir Çelik'in ölüm nedeni belli oldu! Dere kenarında cesedi bulunan Kadir Çelik'in ölüm nedeni belli oldu!

Fatma Sema Koç açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bir Ekim Pazar günü yapılacak olan CHP Zonguldak İl Kongresi'ne partisine hakla bütünleştirip, halk için siyaset yapabilmek, çaba ve arzusu ile Cumhuriyet Emekçisi partili bir kadın olarak il başkanlığına adaylığımı açıklamıştım. Ancak adalet sürecindeki çalışmalarımda Bende ve ilçe başkanları ve bir kısım il delegeleriyle yapmış olduğum istişareler sonucunda kongre öncesi mevcut ve eski milletvekillerinin ilçe, belde başkanları ile bazı belediye başkanlarının parti içi demokrasiyi yok sayan, üyelerin ve delegelerin özgür ve eşit Bir biçimde demokratik sürece katılımlarının önünü kapatan, partililer arasında çatışmalara zemin hazırlayan, baskıcı ve antidemokratik ve dizayn edici tavır ve söylemlerini içime sindiremediğim, kınadığım ve reddettiğim için adaylıktan çekiliyorum"