Ankara'da uzun yıllardır hizmet veren Kızılay AVM, işletilmesi için Karsaklar Gayrimenkul'e verilmişti. Ancak kötü gidişat AVM'yi de iflasa zorladı. Yönetimi tekrardan alan Türk Kızılayı, dükkan kiralarını bir anda artırınca dükkan sahipleri de bir bir terk etmeye başladı. İlk etapta AVM'de bulunan 120 dükkanın 40'ının çıkması bekleniyor. Ankara'nın en merkezi konumda bulunan Kızılay AVM, buluşma noktalarının da başında geliyordu.

AVM'nin iflas edeceği sosyal medyanın gündemine otururken, eski Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Necmettin Salih isimliTwittr kullanıcısının AVM yerine cami yapılması gerektiğini içeren bir paylaşımını Reetwet yaptı. 

Erdoğan Bektaş'ın Reetwet yaptığı paylaşım şu şekilde; "Kızılay Meydan Camii değilse şimdi ne zaman."

Fırat Birkan halk Pazarında vatandaşlarla bir araya geldi! Fırat Birkan halk Pazarında vatandaşlarla bir araya geldi!

Öte yandan daha önce Kızılay AVM'nin Kızılay meydan camii olması yönünde taleplerde bulunulmuş, bir süre gündeme gelmişti. Şimdi Kızılay AVM'nin yerine ne yapılacağı merak ediliyor. 

ERDOĞAN BEKTAŞ KİMDİR?

Erdoğan Bektaş 1960 yılında Zonguldak'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimi Trabzon Tonya'da, Liseyi Trabzon'da, Yüksek Öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.İstanbul'da Avukatlık ve Hakimlik stajı yaptı. İstanbul Valiliği Kaymakam Adaylığı, Söğüt, Aliağa Kaymakam Vekilliği, Mut, Karaçoban, Kurtalan, Osmaneli, Manyas, Söğütlü Kaymakamlığı, Elazığ ve Kırşehir Vali Yardımcılığı, İnegöl Kaymakamlığı, Üsküdar Kaymakamlığı, Muş ve Kastamonu Valiliği görevlerinde bulunan Vali Erdoğan BEKTAŞ, 23.05.2014 tarihli ve 29008 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulunun 21.05.2014 tarih ve 2014/6366 sayılı Kararı ile Manisa Valiliğine atanarak 03.06.2014 tarihinde görevine başlamıştır. Rize Valisi evli ve üç çocuk babası.

Haber- Melisa Sapaz