Cinsel istismar şüphelisinin ölümünde tutuklu yargılanan bekçi ve polisler hakkında flaş gelişme Cinsel istismar şüphelisinin ölümünde tutuklu yargılanan bekçi ve polisler hakkında flaş gelişme
Çaycuma Belediyesi ile Çaycuma Tapu Müdürlüğü arasında vatandaşların tapu ve kadastro işlemlerinin kolaylaştırılması amacıyla, daha önce imzalanan TAKPAS (Tapu ve Kadastro Paylaşım Sistemi) protokolüne bir yenisi daha eklendi. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ile İlçe Tapu Müdürü Salih Necati Gülşen arasında, “Elektronik Ortamda Emlak Rayiç Değerlerinin Alınmasına İlişkin Protokol” imzalandı.  İmzalanan protokole göre, Tapu Müdürlüğü, işlemin gerektirmesi halinde, kendisine başvuran vatandaşların Çaycuma Belediyesi kayıtlarındaki emlak rayiç bedellerini görebilecek. Böylece, vatandaşların, emlak rayiç değerlerini öğrenmek için belediyeye gitmesine gerek kalmayacak. Sistem belediyeye borcu olan vatandaşların kayıtlarına kapalı olacak.
HİZMETLERİN ETKİN, HIZLI, GÜVENLİ VE ELEKTRONİK ORTAMDA SUNULMASI SAĞLANACAK
Her iki kurumun birimlerindeki işlem yoğunluğunu azaltıp süresini kısaltacak protokolle,  hizmetlerin etkin, hızlı, güvenli ve elektronik ortamda sunulması sağlanacak. Personelin iş yükünü de azaltılacak sistemle çalışan ve vatandaş memnuniyeti artırılırken, protokol kapsamında yapılacak sorgulamalar tümüyle ücretsiz olacak.
Editör: Şeyma Kaya