Tüm Emek Der Zonguldak Şube Şekreteri Adnan Küçükvar, emekliler için açıklanan 5 bin liralık ikramiye konusunda açıklamalar yaparak emekliler arasında yapılan ayrıma dikkat çekti.

Küçükvar açıklamasında şunları söyledi;

“Siyasi iktidar cephesinden gelen tutarsız açıklamalar, ikramiye ve maaşlarda düzenleme- iyileştirme bekleyen emeklilerin moralini bozdu.

Emekli maaşları için 'ekimmiş, kasımmış, aralıkmış' gibi açıklamalar yapmışlardı.

Meclisin açılmasını bekleyen emeklinin umutları yine AKP ve MHP'nin oylarıyla sonlandı.

Gözler bu kez, Cumhuriyetin 100. Yılında 'Türkiye Yüzyılı' sloganıyla yeniden  'genel başkan' seçilen Partili Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan'a çevrildi.

Maalesef, Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan'da açlık sınırı ve asgari ücret altında maaş alıp, yaşam mücadelesi veren emeklileri hüsrana uğrattı.

Posbıyık "Söz veriyorum yaza hazır olacak" Posbıyık "Söz veriyorum yaza hazır olacak"

İnsanca yaşamak için maaş müjdesi bekleyen emekliyi, 5 bin liralık ikramiye ile kandırmaya kalktı.

Asıl abesle iştigal, ailesini geçindirmek için, ikinci bir işte çalışmak zorunda bırakılan emeklinin, bu ikramiye dışında bırakılması.

Bu emekliler, keyif için mi 2. işte çalışıyorlar? Keyif için mı ölüyorlar?

Türkiye'de 2 milyon civarında çalışan emekli var. 2022'de 90 çalışan emekli, çalıştıkları kötü şartlar içinde, iş kazalarında öldüler.

Cumhuriyet'in 100. Yılında,Türkiye Yüzyılı'nda; çalışırken, ödediği primle maaşını kutsallaştırıp emekli olan vatandaşa reva görülen bu mu?

EMEKLİ, gördüğü bu muameleyi kesinlikle unutmayacaktır”