2022 senesinde emekli olan kamu görevlilerini ilgilendiren bir son dakika gelişmesi yaşandı. Gelen son dakika haberine göre 2022'de emekli olan memurlara 3600 ek gösterge düzenlemesinden gelen yaklaşık 93 bin lira ikramiye farkı ödenecek.

2022'de emekli olanlar, 3600 ek gösterge düzenlemesinden gelen ikramiye farklarından yararlanabilecek. İkramiye, 1 kereye mahsus olarak yatırılacak ve yaklaşık 93 bin lira ikramiye farkı ödenecek.

İkramiye Ne Kadar?

emekli memurlar

İkramiye, 1 kereye mahsus olarak yatırılacak ve yaklaşık 93 bin lira ikramiye farkı ödenecek. İlave ikramiye tutarı, katsayısı ve hizmet yılına göre değişecek.

Uygulama, mevcut yasalardan kaynaklı rutin bir işlem olarak yapılacak. Aynı ilave ikramiye hakkı, bu yılın ilk yarısında emekli olan memurlar için memur maaşlarına temmuz ayında yapılacak zamdan sonra yenilenecek katsayılarla da doğacak.

3600 ek gösterge kapsamında 2022 yılında emekli olan memurlar ikramiye farklarından yararlanabilecek. 1 defaya mahsus yatırılacak olan ikramiye farkı ödemelerinin ne zaman yapılacağı ile ilgili henüz bir açıklama bulunmuyor.