Mermerler ülkemizde olduğu gibi dünyanın kalanında da önemli bir yapı malzemesi olarak görülüyor. Dayanıklı yapısı, suyu çekmemesi ve şık görünümü ile birlikte herkesin vazgeçilmezi durumunda. Mermerlerin oluştuğu zeminde bulunan farklı maddeler mermerin görünüşünde bazı değişikliklere sebep olabiliyor. Damar yapısı ya da mermer rengi değişebiliyor. Bu durumda da çok farklı mermer çeşitleri ile karşı karşıya kalıyoruz.

Son dönemde çok fazla tercih edilmeye başlanan calacatta mermer bunlardan bir tanesi. Damar yoğunluğunun fazla olması, damar renginin mermerin kendisi ile çok iyi bir uyum göstermesi bu ürünü ön plana çıkarmış durumda. Yapıların iç kısımlarında bu mermerleri çok fazla görebiliyoruz. Delta Marble gibi üretici firmalar tüm dünyaya bu ürünleri ulaştırıyorlar.

Modern Tasarımlar İçin Calacatta Mermer Muhteşem Bir Seçenek!

Mermerler binlerce yıldır yapılarda kullanılıyor. Bulunduğumuz coğrafyada binlerce yıl öncesine dair yaşam izlerine rastlayabiliyoruz. Eski dönemlerden günümüze kadar ulaşmayı başaran yapılar da bulunuyor. Bütün bu alanlar incelendiğinde mermerlerin geçmiş dönemlerde de bolca kullanıldığı görülmekte. Bu yüzden de mermerlerin daha çok nostaljik bir hava verdiği düşünülüyor. Ancak tüm çeşitler için bunu söylemek mümkün değil.

Bolu'da karın tadını çıkardılar! Bolu'da karın tadını çıkardılar!

Çok fazla tercih edilmeye başlanan calacatta mermer modern tasarımların vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Rengi ve damar yapısı bu mermerin çok şık durmasını sağlıyor. Evlerin zemininde ve ıslak alanlarda rahatlıkla kullanılabilmekte. İhtiyaç duyulan modern tasarımı bu mermerler ile ortaya çıkarmak mümkün. Bu da mermerin kullanımının artmasında çok etkili oluyor.

Mutfaklarda Calacatta Mermer Kullanımı

Mutfaklar mermerlerin sıklıkla kullanıldığı alanlardan bir tanesi. Mutfak tezgahları çok uzun zamandır mermerden imal ediliyor ve bu şekilde kullanılıyor. Tabi ki mutfak zemininde de ahşap malzemeleri kullanmak çok mümkün değil. Genellikle suya karşı dayanımı iyi olan malzemelere yönelim gösteriliyor. Bütün bu etmenler mermerlerin öne çıkmasını sağlamakta.

Yeni dönemde mermerler yalnızca tezgahlarda kullanılan yapı malzemeleri olmaktan çıkmış durumda. Artık mutfak zeminlerinde de mermerleri görmemiz mümkün. Calacatta mermer son derece şık görünümü ile birlikte mutfak zeminlerinde tercih edilebiliyor. Farklı renkleri bulunduğu için aynı anda mutfak tezgahlarında da bu ürünleri görmek mümkün. Siz de hiç düşünmeden tercihinizi bu harika üründen yana kullanabilirsiniz.

Banyolarda Calacatta Mermer Kullananlar Çok Memnun

Mutfaklar gibi banyolar da çok uzun süredir mermerlerin kullanım alanları arasında yer almakta. Ülkemizde gelişmiş olan hamam kültüründe duvarlar dahi mermerler ile kaplanarak kusursuz bir ortam oluşturuluyor. Termal suların çıktığı bölgelerde bu tarzda inşa edilmiş olan yapılara sıklıkla ulaşabiliyoruz. Bu gelenek evlerimize de taşınmış durumda.

Evlerimizin de banyolarında mermer kullanımları oldukça yaygın. Banyoların tamamını calacatta mermer ile kaplamak en iyi seçeneklerden bir tanesi. Hem duvarlar hem de zemin bu malzeme ile kaplanarak suya karşı kusursuz bir dayanım elde edilebilir. Açık renkli yapısı banyoların çok daha ferah gözükmesini sağlayacak. Suyu çekmediği için suyun istenen yönde ilerlemesinde de muhteşem bir işlev gösterecek.

Delta Marble gibi çok doğru adreslere yönelim gösterildiğinde bu mermerleri çok uygun fiyatlarla satın almak mümkün. Siz de bu fırsatı değerlendirerek evlerinizi çok daha şık bir hale getirebilirsiniz.