CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, Zonguldak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. Yılını kutladığı mesaj yayınladı. Dural; “Büyük önder Atatürk olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü ile büyük bir kahramanlık sergileyerek can veren kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

Dural’ın mesajı şu şekilde:

Ereğli yolunda kaza! Su kanalına düştü! Ereğli yolunda kaza! Su kanalına düştü!

“Emek ve alın teri denildiğinde ilk akla gelen şehirlerimizden olan, kömürle hayat bulan, karaelmas diyarı, ülkemizin enerji üssü olma yolunda hızla ilerleyen Zonguldak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yılını en içten duygularımla kutluyorum.

Büyük bir kahramanlık destanı olan azim, inanç, cesaret ve kararlılıkla yürütülerek zaferle taçlandırılan milli mücadelenin ardından ilan edilen cumhuriyet sonrası kurulan ilk vilayet olma unvanını taşıyan şehrimiz Zonguldak; büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Zonguldak’ın derin toprakları altındaki servet-i madeniye ne kadar kıymetli ise bizim nazarımızda Zonguldak da o kadar kıymetli bir vilayetimizdir.” sözüyle övgüyü hak eden bir şehirdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta büyük önder ATATÜRK olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü ile birlik ve beraberliğimiz uğrunda büyük bir kahramanlık sergileyerek can veren milli mücadele kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.  

Zonguldak’ın stratejik öneme haiz yer altı zenginliği olan taş kömürünü insanlığa ve bizlere kazandıran Uzun Mehmet ile bir avuç kömür için büyük bir emek ve alın teri dökerken hayatını kaybeden maden şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”