Geçtiğimiz günlerde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü ve Belediyenin ruhsat vermemesi gerektiğini söyleyen Çaturoğlu Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt ile birlikte ÇED Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürü Cihan Tatar’ı ziyaret etti.

Faruk Çaturoğlu, Söz konusu firmaya her ne ad adında olsa hiçbir şekilde ruhsat verilmemesi gerektiğine işaret ederek son ziyareti ile ilgili de paylaşımda bulundu.

Bu sefer sorun kökünden çözülecek diyerek şu ifadeleri kullandı:

“Alaplı ve Ereğli halkının başına bela olan büyük çevre ve sağlık sorunlarına yol açan,TÜBİTAK tarafından tehlikeli atık olarak değerlendirilen  “CURUF” sorununun kökten çözülmesi amacıyla

Milletvekilimiz Saffet Bozkurt, Alaplı İlçe Başkanımız Altan Güngör, Partimizin Kdz Ereğli Belediye Meclis Üyesi Zafer Durmaz ve Alaplı ilçe yönetim kurulu Üyemiz Fatih Kaya ile birlikte; Çevre Şehircilik ve İklimlendirme Bakanlığı ÇED Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürü Cihan Tatar’ı ziyaret ettik.

Kendisi ile bu konuyu enine boyuna istişare ettik.Sayın Genel Müdürümüz elinden geleni yapacağını ifade ederek ÇED süreciyle ilgili görüşlerine başvurulan yerel kurumlarında aynı hassasiyeti göstermesini beklediğini ifade etti.Bizde bekliyoruz.

Çevre,şehircilik ve İklimlendirme bakanımız sayın Mehmet Özhasekioğlu’da süreci hassasiyetle takip ediyor.Kendisine bölge halkı adına teşekkür ediyoruz.

İstikrarı bozmadı! Buket Müftüoğlu yeniden aday adayı! İstikrarı bozmadı! Buket Müftüoğlu yeniden aday adayı!

Bu sefer bu konu İnşaallah kökünden çözülecek.”