Ereğli Çiğdemlispor Kulübü, Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig'in 8. haftasında dün Fener Sentetik Sahada oynadıkları ve 2-2 berabere kaldıkları Beycuma Cezaevispor maçının ilk yarısında çıkan olaylar nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Zonguldak Kömürspor'un tarihi! Zonguldak Kömürspor'un tarihi!

İşte Ereğli Çiğdemlispor Kulübü'nde yapılan yazılı basın açıklama şu şekilde:"Yeter Artık ! 
Bugün oynadığımız Beycuma Cezaevispor müsabakasında yaşadıklarımızı asla unutmayacağız ! 
Ligin alt sıralarını ilgilendiren iki takımın mücadelesine atanan deneyimsiz orta hakemin maçı kaldıramadığına herkes tanık oldu. İl hakem kurulunun önem derecesi bu kadar yüksek maçlara yapacağı atamalarda daha dikkatli olmasını istiyoruz. 

Sezon başından beri her maç cömertçe oyuncularımızı ihraç eden hakemlerimizin bu maçta da hiçbir suçu olmayan oyuncumuzu sırf iki takımı da dengelemek için attığına herkes şahit olmuştur. 
Maçın ilk yarısında bariz gol şansı yakaladığımız pozisyonda  rakip takım stoperi topu bilerek ve isteyerek elle  kesmesine rağmen kart bile görmemiştir. 
Yine aynı hakem 55. Dakikada attığımız buz gibi golü vermesine rağmen ,santrayı göstermesine rağmen gol ; açısında bile olmayan yardımcı hakemine uyarak iptal etmiştir. 
Yine aynı deneyimsiz hakem  devre arasında;  rakip takım oyuncularının soyunma odamıza saldırı anında iki takımı da dengelemek için hiçbir suçu olmayan oyuncumuzu sorgusuz sualsiz ihraç etmiştir. 
Söz konusu olayda Beycuma Cezaevisporlu oyuncunun yerden büyük parke taşlarını alarak saldırma girişimine ise kart bile vermemiştir. 

Rakip takım oyuncusu Ali Evsat Aydın’ın herkesin gözü önünde oyuncumuza kafa attığına hem hakemler hem saha komiserleri hem gazeteciler herkes şahit olmuştur. 
Daha önceki yıllarda buna  benzer birçok olaya karışan  Ali Evsat Aydın; Her sene yapmış olduğu, futbol sahalarında görmek istemediğimiz davranışlara rağmen, almış olduğu az cezalarla bu davranışları sürekli hale getirmektedir. 
Ali Evsat Aydın ile ilgili İl ceza kurulunun vereceği kararın ve alacağı cezanın yakından takipçisi olacağız."dedi