CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu ve yönetimi Zonguldak il MüftüAşır Durgun’a ziyaret gerçekleştirecek.

İttifak yapacaklar mı? CHP Saadette! İttifak yapacaklar mı? CHP Saadette!

Gerçekleştirilecek olan ziyarette Avrupa Şampiyonluğunu kazanan Voleybol Milli takımında bulunan kadın voleybolcuların kıyafetini eleştiren Vaiz Ali Koblay hakkında da konuşulması bekleniyor.

Şampiyon voleybolcuları hedef gösteren Zonguldaklı vaize tepkiler artıyor! Şampiyon voleybolcuları hedef gösteren Zonguldaklı vaize tepkiler artıyor!

NE OLMUŞTU?

Zonguldak İl Vaizi Ali Koblay, merkez Ulu Camii’de kılınan öğle namazı öncesinde cemaate vaz verirken Avrupa Şampiyonluğunu kazanan Voleybol Milli takımında bulunan kadın voleybolcuların kıyafetini eleştirdi.

Edinilen bilgiye göre bugün Zonguldak Ulu Cami’de öğle namazı öncesinde vaaz veren İl Vaizi Ali Koblay, iddiaya göre Avrupa Şampiyonu olan kadın voleybol milli takımımı ilgili eleştirilerde bulundu. Kadın voleybolcuların kıyafetlerini eleştiren vaiz Ali Koblay bunun dinen sakıncalı olduğunu söyleyince cemaat içerisinden bir kişinin tepkisiyle karşılaştı. Vaiz Ali Koblay’a sert çıkan vatandaş, “Siz Kur’an kurslarında erkek çocuklara tecavüz edilirken burada konuştunuz mu da Voleybol Milli Takımı hakkında konuşuyorsunuz” deyince cemaatten başka bir vatandaş da destek vererek vaizi sözlerinden dolayı eleştirdi.