Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 2024 yerel seçimleri için start verdi. Değişim çağrısı ile 38. Olağan kongre sonrası Genel Başkan olan Özgür Özel’in belediye seçimlerinde yol haritası merak ediliyor. 

Zonguldak’ta da mevcut CHP’li belediyelerin aynı isimlerle mİ yoksa yeni isimlerle mi seçime gideceği tartışma konusu olurken Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Z HABER’e özel açıklamalarda bulundu.

Zonguldak'ta 176 kişi yakalandı! Zonguldak'ta 176 kişi yakalandı!

Bülent Kantarcı aday olacak mı değişim seçimi nasıl etkileyecek sorularına “Siyaset bir nöbet işi. Bayrağı devralan Sayın Özgür Özel bir beyaz sayfa ile göreve başlayacak. Küskün ve umutsuz seçmenin yeniden umutlanmasını sağlayacak bir yeni ortamda yaklaşan yerel seçimlere hazırlanılacak. Her şey için çok erken” dedi.

Kantarcı Kılıçdaroğlu’nun Çaycuma’da seçimi kazanma konusunda etkin bir rol aldığını belirterek 2014’te ve 2019’da Sayın Kılıçdaroğlu’nun büyük desteği ile Çaycuma’da seçimi kazanmıştık. Genel Başkanlığı döneminde CHP’de birçok alanda önemli işler başardı ve iz bıraktı. Ayrılmasının bu şekilde olmasını arzu etmezdim.” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı kongre ve değişim sürecini şu ifadelerle değerlendirdi:
“Cumhuriyet Halk Partisi 4-5 Kasım’da Ankara’da tarihe geçecek bir kurultay gerçekleştirdi. Biz de hasbelkader Zonguldak delegesi olarak bu önemli olayın canlı tanığı olduk. Bilindiği gibi, 28 Mayıs seçimleri ardından “değişim” talepleri yüksek sesle dillendirilmekteydi. Beklenti olarak, Sayın Kılıçdaroğlu’nun az farkla da olsa yeniden seçileceği düşüncesi hakimdi. Kurultay, Türkiye’de pek örneği görülmeyen bir seçimle Genel Başkanın değişmesi ile sonuçlandı. 
2014’te ve 2019’da Sayın Kılıçdaroğlu’nun büyük desteği ile Çaycuma’da seçimi kazanmıştık. Genel Başkanlığı döneminde CHP’de birçok alanda önemli işler başardı ve iz bıraktı. Ayrılmasının bu şekilde olmasını arzu etmezdim. 
Siyaset bir nöbet işi. Bayrağı devralan Sayın Özgür Özel bir beyaz sayfa ile göreve başlayacak. Küskün ve umutsuz seçmenin yeniden umutlanmasını sağlayacak bir yeni ortamda yaklaşan yerel seçimlere hazırlanılacak. 
“Değişim” demek bütün herkesin gidip yerine yenilerinin gelmesi anlamını taşımaz. Asıl değişim, uzun yıllardır iktidara hasret CHP’yi iktidara taşıyacak örgütlenmenin ve politikaların uygulamaya koyulmasıdır. 
Beklentimiz budur.  Ancak, her şey için henüz çok erken. Yaşayıp göreceğiz”