Oktay Cin aday adaylığı başvurusunu yapacak! Oktay Cin aday adaylığı başvurusunu yapacak!

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz'ın CHP Genel Başkan Yardımcısı olmasının ardından kulislerde konuşulan iddialar gündeme geldi. CHP İl örgütünün değişimcilerden yana olmadığı için Yavuzyılmaz'a Parti Meclisi seçiminde destek olmadığı iddia edildi. Yavuzyılmaz ise Türkiye genelinde delegelerin oylarıyla hem PM'ye girdi hem de partisinin Genel Başkan Yardımcısı oldu. Yavuzyılmaz'ın bu yükselişi Zonguldak'ta kendisini eleştirenleri ise ikiye böldü. Bazı üyeler artık 'Sezar'ın hakkı Sezar'a verildi' sözünü kullanırken bazıları ise Yavuzyılmaz'ı eleştirmeye devam ettiği görüldü. 

DURAL İDDİALAR İÇİN NE DEDİ?

CHP İl Başkanı Devrim Dural ise iddiaları cevaplandırdı. CHP İl örgütünde böyle iddiaların gündeme gelmediğini ifade eden Dural, Yavuzyılmaz'ın Zonguldak için bir kazanım olduğunu ifade etti. Dural, 
"Bunları kim söylediyse yalan söylemiş. Gayet uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Eleştirenler tabi ki olacak. Önceki dönem il başkanlarımız ile de bir araya geldik, onlarında genel merkezimize desteği tam. 

Deniz bey bizim çalışkan başarılı bir milletvekilimiz.  Biz kendisini Zonguldak siyaseti adına büyük bir kazanım olarak değerlendiriyoruz. Bu partimiz için Zonguldak için büyük bir kazanım. Kendisini kutluyorum, tebrik ediyorum. 

Yerel seçimler yaklaşıyor. Önümüzdeki hafta içinde genel merkezde olacağız. Seçim haritamız belirlenecek. Tekrar söylüyorum. Seçim zamanı geldiğinde aldığımız belediyeler, verilen destekler ile destek verilmiyor iddialarının yalan olduğunu kanıtlayacağız." dedi.