Cumhuriyet Halk Partisi Kozlu Teşkilatı Altuğ Dökmeci’nin adaylığında seçimlere hazırlanırken aday adaylarından ve eski yöneticilerden partiye yönelik olumsuz paylaşımlar tepki çekti.

CHP Kozlu Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylarından Necat Uludüz’ün yaptığı son paylaşıma onlarca yorum gelirken yorumlar arasında Kozlu İlçe Başkanlığı ve Kozlu Belediye Başkan Adaylığı yapmış Cengiz Bank’ın yorumu da dikkat çekti. Parti içerisinden bazı vatandaşlar bu paylaşımı partiye ihanet olarak yorumlandı.

Parti yönetimi ve belediye başkan adayının aldığı kararı desteklemeyen Necat Uludüz’ün sosyal medya paylaşımına karşılık CHP Kozlu İlçe Başkanlığı da yaptığı paylaşım ile yanıt verdi.

Necat Uludüz’ün paylaşımı ve CHP Kozlu İlçe Başkanlığı’ndan verilen yanıt şu şekilde:

"Saygıdeğer Cumhuriyet Halk Partisi Üyeleri ve Destekçileri,

Son zamanlarda, partimiz içinde belirli bir muhalif grubun, sosyal medya platformlarında partiye yönelik eleştirilerde bulunduğunu ve bu eleştirilerin yerel seçim öncesinde partimizi siyasi ve sosyal anlamda olumsuz etkilediğini fark ettik. Bu tür davranışların partimizin birlik ve bütünlüğüne zarar verebileceğini ve halk nezdinde güven kaybına yol açabileceğini belirtmek istiyoruz.

Demokratik bir ortamda fikir ayrılıklarının olması doğaldır ve önemlidir. Ancak, bu fikir ayrılıklarını yapıcı bir şekilde ifade etmek ve partimizin hedeflerine zarar vermemek önemlidir. Sosyal medya üzerinden yapılan aşırı eleştiriler ve partiye yönelik saldırganlık, kamuoyunda negatif algılar oluşturabilir ve partimizin seçimlerde başarısını etkileyebilir.

Zonguldak'ta maden ocağında eylem. Maden şirketi sahibi Alaattin Kurnaz Z HABER’e konuştu. Zonguldak'ta maden ocağında eylem. Maden şirketi sahibi Alaattin Kurnaz Z HABER’e konuştu.

Partimiz, demokrasiye ve çoğulculuğa olan bağlılığını korurken, iç tartışmaların parti disiplinini ve saygıyı zedelememesi gerektiğini vurgulamak istiyoruz. Partimize üye olan herkesin, fikirlerini ifade etme hakkına sahip olduğunu ancak bu hakları kullanırken parti içi kurallara ve değerlerimize saygı göstermeleri gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Önümüzdeki yerel seçimlere odaklanırken, birlik ve dayanışma içinde olmalı ve hedeflerimize ulaşmak için güçlerimizi birleştirmeliyiz. Partimizin ve ülkemizin geleceği için yapılan her türlü olumsuz etkinin önüne geçmek için birlikte çalışacağımıza olan inancımızı yineliyoruz.

Saygılarımızla,
CHP KOZLU İLÇE BAŞKANLIĞI"

Editör: U. G.