Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Çaycuma’da sokak hayvanları için yaşam alanı hazırlamak için arazi sorununun çözüldüğünü duyurdu.

ZBEÜ Çaycuma Kampüsünün güneyinde yer alan 33 bin 500 metre kare arazinin tahsisi için emeği geçenlere teşekkür eden Kantarcı şu ifadeleri kullandı:

Mezarlık dönüşü kaza! 7 yaralı! Mezarlık dönüşü kaza! 7 yaralı!

“Çaycuma’da ve Filyos Vadisinde yaşayan hemşerilerimize müjde!!!

Uzun zamandır uğraştığımız “Sokak Hayvanları Yaşam alanı” için Orman idaresinden yer tahsisi nihayet gerçekleşti!

BEÜ Çaycuma Yerleşkesinin güneyinde, Filyos Çayı kenarında, bozuk orman niteliğinde, çevresi ağaçlandırılmış 33.500m2 alan Belediyemize tahsis edildi.

Bu uzun süreçte emeği geçen başta Milletvekilimiz Ahmet ÇOLAKOĞLU’na, Zonguldak Valimiz Osman Hacıbektaşoğlu’na, önceki Valimiz Mustafa Tutulmaz’a, BEÜ Rektörümüz İsmail Hakkı Özölçer’e, Orman Bölge Müdürümüz Faruk Bayraktaroğlu’na, Orman Genel Müdürlüğü’ne ve Bölge müdürlüğü çalışanlarına ve adını sayamadığım emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Yer bulunması için büyük çabaları olan, zamansız kaybettiğimiz Zonguldak Orman işletme Müdürümüz Esat Topuz’a Allah’tan rahmet dilerim.

Son derece büyük bir sorun haline dönüşen “sokak hayvanları”nın bakımı ve yeni yaşam alanı için, Devletimizin ve gönüllü kuruluşların desteği ile bu büyük projeyi, Filyos Vadisi çevre Belediyelerimiz ve Özel İdare ile birlikte hayata geçirme azim ve kararındayız.

Diğer taraftan, TBMM‘nin gündeminde bulunan YASA görüşmelerini de yakından takip etmekteyiz.

Çaycuma Belediyesi olarak hiç vakit kaybetmeden arazide temizlik çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Büyük projenin başlamasını beklemeden, Çaycuma merkezdeki barınağımızı hemen nakletmek istiyoruz.”