CHP Kadın Kolları Başkanı Nazan Pulat görevi devraldı! CHP Kadın Kolları Başkanı Nazan Pulat görevi devraldı!

Çaycuma'da avukatlık bürosunda olay! Hem avukatları hem kendini yakmak istedi! Çaycuma'da avukatlık bürosunda olay! Hem avukatları hem kendini yakmak istedi!
Zonguldak Çaycuma ilçesinde 5 yıl önce boşanan ve nafaka borcu yüzünden anlaşma sağlayamayan Mehmet Bayrak isimli şahıs, Av. Ayşegül Özcan ve Av. Beyza Nur Özmekik ile konuşmak isteyince benzin bidonu ile hem avukatı hem kendisini yakma girişiminde bulunmuştu. Mehmet Bayrak çıkarıldığı mahkemece Çaycuma Sulh Ceza Mahkemesi Hakimliği tarafından tutuklandı.

OLAY NEYDİ?

Zonguldak Çaycuma’da ilçeye bağlı Derecikören Köyü'nde yaşayan M.B. (41), eşinden 5 yıl önce boşandı. Eşine nafaka ödeyen Mehmet Bayrak durumunun kötüye gitmesi üzerine eşine olan borcu ödeme konusunda sıkıntı yaşamaya başladı.

Mehmet Bayrak İşhanının 2.'inci katında ofisi bulunan Avukat Ayşegül Özcan ve Beyzanur Özmekik'in işyerine annesi F.B. ile geldi. Avukatlar M.B.'ye durumu anlatarak nafaka borcundan doğan borçlarının iddiaya göre M.B.'ye ödeme konusunda yardımda bulundu. Borcun yüksek olmasından dolayı bu duruma itiraz eden Mehmet Bayrak, avukatlarla sözlü tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine avukatların ofisine benzin bidonuyla gelen şahıs hem avukatları hem kendini yakmak istedi. İhbar üzerine olay yerine polis ve Çaycuma Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekipler sevk edildi. Polisin bir süre iknaları reddeden şahıs, avukatın işyerinde asılı olan tabelaları ve lambaları yerinden söktü. Olayın daha da uzaması üzerine takviye kuvvet çağrıldı. İtfaiye ekipleri ise şahsın kendini yakacak durumda olması nedeniyle yangın tüpleriyle hazırda bulundu. Mehmet Bayrak çıkarıldığı mahkemece Çaycuma Sulh Ceza Mahkemesi Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.