Zonguldak Çaycuma’da ilçeye bağlı Derecikören Köyü'nde yaşayan M.B. (41), eşinden 5 yıl önce boşandı. Eşine nafaka ödeyen M.B. durumunun kötüye gitmesi üzerine eşine olan borcu ödeme konusunda sıkıntı yaşamaya başladı.

Çaycuma'da Essel Kağıt Fabrikasında yangın! Ekipler olay yerinde! Çaycuma'da Essel Kağıt Fabrikasında yangın! Ekipler olay yerinde!

M.B. İşhanının 2.'inci katında ofisi bulunan Avukat Ayşegül Özcan ve Beyzanur Özmekik'in işyerine annesi F.B. ile geldi. Avukatlar M.B.'ye durumu anlatarak nafaka borcundan doğan borçlarının iddiaya göre M.B.'ye ödeme konusunda yardımda bulundu. Borcun yüksek olmasından dolayı bu duruma itiraz eden M.B., avukatlarla sözlü tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine avukatların ofisine benzin bidonuyla gelen şahıs hem avukatları hem kendini yakmak istedi. İhbar üzerine olay yerine polis ve Çaycuma Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekipler sevk edildi.

İKNALARI REDDETTİ

Polisin bir süre iknaları reddeden şahıs, avukatın işyerinde asılı olan tabelaları ve lambaları yerinden söktü. Olayın daha da uzaması üzerine takviye kuvvet çağrıldı. İtfaiye ekipleri ise şahsın kendini yakacak durumda olması nedeniyle yangın tüpleriyle hazırda bulundu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.