Çaycuma halkoyunları topluluğu Gürcistan yolcusu! Çaycuma halkoyunları topluluğu Gürcistan yolcusu!
Çaycuma Belediyesi, Halkoyunları Topluluğunun Gürcistan’ın Kobuleti kentine gösteri yapmak üzere gideceği haberlerine açıklık getirdi. Zorunlu açıklamada bulunan Belediye, böyle bir etkinlikte yer almadığını ve yanlış anlaşılmalara meydan verilmemesi açısından açıklama yapıldığı belirtildi.

Çaycuma Belediyesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“24.06.2024 tarihinde, yerel basına Belediyemiz tarafından servis edilen ve Belediyemiz Facebook sayfasında yayımlanan, ancak daha sonra kaldırılan habere dair zorunlu açıklama.

Söz konusu haberde, Çaycuma Belediyesi tarafından Gürcistan’a 40 kişiden oluşan Halkoyunları Topluluğunun gönderileceği ve Belediyemizin orada temsil edileceği anlamı çıkabilecek ifadeler yer almıştır.

Belediyemizin böyle bir etkinliği kesinlikle söz konusu değildir. Yapılan incelemede gezinin Belediyemiz ile hiçbir ilgisi olmadığı, Belediyemiz Halkoyunları Topluluğu’nu da yöneten Sayın Nilgün Çelik önderliğinde tertiplenen özel bir tur organizasyonu olduğu, masraflarının da katılımcılar tarafından karşılandığı anlaşılmıştır.

Prof. Dr. Erol Köktürk açıkladı! Zonguldak'ın nüfusu artacak! Prof. Dr. Erol Köktürk açıkladı! Zonguldak'ın nüfusu artacak!

Yanlış anlaşılmalara meydan verilmemesi açısından, özür diliyor, konuya açıklık getiriyoruz.”