Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, ‘’TOGG'’ marka makam aracı satın almasının ardından Ak Parti Çaycuma Merkez İlçe Başkanı Birol Yiğit tarafından eleştirilmişti. Yiğit, Kantarcı'ya zamanında TOGG için sirk maymunu ifadelerini kullandığını belirterek; “Komplesler yıkılmış ve gerçekler itiraf haline dönüşmüştür. Bu sefer çamur atılıp, iz kalmadı” demişti.

Kantarcı Yiğit’e sosyal medya hesabından yanıt verdi:

“Sayın başkan, üzülüyorum bu hallerinize… Bu ülkenin sahip olduğu her iyi şey hepimizindir. Kim yaparsa yapsın. Bizim Çaycuma için yaptıklarımız da tüm Çaycumalılarındır. Öyle değil mi? Çaycuma Belediye Başkanı sıfatıyla sizlerle ve herkesle iyi diyaloglar geliştirmek için çaba sarf ediyorum on yıldır. Hükümetimizin, vekilimizin iyi yaptığı her şeyi siz bile önce benden duydunuz. Karadeniz gazının varlığını ulusal medya sayesinde benden öğrendi Türkiye. Önyargı bende hiç olmadı, olmaz. Asıl sizde var önyargı. Çaycuma’nın CHP’li Belediye Başkanının herkese eşit davranması, iyiye iyi, güzele güzel, yanlışa yanlış demesini siz kabullenemediniz. Mayıs 2023 seçimleri öncesi Karadeniz gazı ve Togg aracı seçim malzemesi yapıldı partiniz tarafından. Evet sizin tarafınızdan. Henüz üretim olmadan alelacele… Doğru mu, doğru… Geliştirilmesi yıllar süren Türkiye’nin otomobili Akparti İktidarı döneminde üretilmeye başlanmıştır. Bu başarıdır elbette Ama sadece sizin değildir, başarı hepimizindir. Bu güzel hizmeti ve aracı, bizim değil söyleyenin ifadesi ile garip bir şekilde gezdirip  teşhir ederek seçim malzemesi yapmak ne anlama gelir, kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Üstelik bu garabetle ilgili paylaşım, belediye sayfasında bir çalışanımız tarafından sehven paylaşılmış ve hemen silinmişti. Gerekli açıklama da yapılmıştı. Biz sizin gibi kutuplaştırıcı, kamplaştırıcı olsak, niye bu bu aracı belediyeye kazandıralım? Niye? Çaycuma’daki siyasi barış çok güzel ve herkes tarafından takdir görüyor, üstelik sizin ara ara bu tarz çıkışlarınıza rağmen. Gelin, fırsatçılık yaparak laf sokmayı bırakalım, bu ahengi büyüterek, Çaycuma’mıza birlikte hizmet etmeyi sürdürelim.”

OLAY NEYDİ?

Erdemir Madencilik Sivas'ta altın madeni buldu! Erdemir Madencilik Sivas'ta altın madeni buldu!

Ak Parti Çaycuma İlçe Başkanı Birol Yiğit, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın ‘’TOGG'’ marka makam aracını satın almasının ardından sosyal medya hesabından dikkat çeken paylaşımda bulunmuştu. Yiğit;  “Çaycuma için tarihi bir gündü. Yerli Milli Gururumuz dediğimiz TOGG marka yeşil ve doğa dostu Suv özellikli otomobilimizi ilçemize canlı görselini getirmiştik. O zamanlar sosyal medya üzerinden övgüler aldı, kimi çevrelerce yerildi, örselendi, kötü imaj verilmeye çalışıldı, Akıl tutulması, Şuur yitimi, Dünya karşısında yaşanmış geri kalmışlık denildi, hatta SİRK MAYMUNU ilan edildi. Bugün görüyoruz ki Belediyemize plakası 67 VF 889 plakası ile gelmeye hazır. Demek ki komplesler yıkılmış ve gerçekler itiraf haline dönüşmüştür. Bu sefer Çamur atılıp, iz kalmadı” ifadelerini kullanmıştı.