Zonguldak’ta emekli öğretmen ve şair Gülden Işık’ın çağrısı ile Fevkani Köprüsü’nde toplanan vatandaşlar Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a seslendi.
Çağrıya bazı siyasetçiler ve sade vatandaşlar da katılarak ses verdi.
Zonguldak Nostalji editörü Yüksel Yıldırım buluşmaya ilişkin notlarını paylaşarak şöyle dedi;
“Gülden Işık hanımefendinin çağrısı ile Fevkani Köprü ayağındaki toplanmada bulunduk… Gülden Işık hanımefendinin tespitleri ve mesajları çok önemli. Sayın başkan Selim Alan sosyal medyadan canlı yayın yapanlardan takip etmiştir. Etmediyse birileri seyrettirmeli, bu seslere kulak verip nasıl bir vebalin altına girdiğini bir daha düşünmeli.

HAFİFE ALANLAR
Fevkani Köprü’nün yıkılmasını hafife alanlar hem teknik hem de kültürel açıdan Zonguldak’ın ileride nasıl bir durumla karşı karşıya kalacağını iyi hesap etmelidirler. Biz sadece vicdani açıdan torunlarımıza “bakın çocuklar bizler yıkılmaması için elimizden geleni yaptık” sözümüzü dinletemedik demekle kendimizi kandıracağız…

Dolmuş zammında flaş gelişme! Yetki Zonguldak Belediyesi’nde! Dolmuş zammında flaş gelişme! Yetki Zonguldak Belediyesi’nde!

Ancak: Allah kimseyi evin duvardaki dedesinin resmini söküp çöpe atan bir babaya, çocuğunun; ‘baba neden büyükbabamın resmini çöpe attın!’ diye hesabını soracağı bir duruma düşürmesin!”
“Başkan görüntüleri iyi izlesin!”