Kemal Yağcı hayatını kaybetti! Kemal Yağcı hayatını kaybetti!
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Ak Parti Devrek Belediye Başkan adayı Özcan Ulupınar'ın seçim ofisine katılmak için Devrek'e geldi. Bakan Yılmaz Tunç, AK Parti Devrek Belediye Başkan adayı Özcan Ulupınar'ın Milletvekili ve bakanlarla uyum ve işbirliği içinde çalışarak Alaplı’ya büyük hizmetler kazandıracağını belirterek tam destek verdiklerini söyledi.
Ulupınar'ın Devrek seçim ofisi açılışına Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, ilçe başkanları, Belediye Başkan Adayları ve çok sayıda partili katılım sağladı.
Bakan Tunç, açılışta yaptığı konuşmada Ulupınar'ın Devrek'e yeniden Ak Belediyecilik getireceğini belirterek destek istedi.
Adalet bakanı Yılmaz Tunç açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Özcan Ulupınar hepinizin yakından tanıdığı birisi. Özcan Beyi size anlatmaya gerek yok Ben Özcan Bey'i eskiden beri tanıyorum. Parlamentoda beraber görev yaptık. 26. dönemde beraber görev yaptığımız süre içerisinde kulislerde hep Devrekli hemşehrilerimizi gördük. Zonguldaklı hemşehrilerimizi gördük. Sürekli kapısı onlara açık Telefonu onlara açık. Sürekli onları onların dertleriyle dertlenen bir milletvekilimizdi. Öncesinde Devrek’e önemli hizmetler yaptı. Devrek'te önemli belediye hizmetlerine imza attı. Ve 1.5 dönem diyelim, 2 dönem belediye başkanlığı yaptıktan sonra parlamentoda milletvekili olarak görev yaptı. Tabii o ara dönem için kayıp yılları inşallah 31 Mart'ta vereceğiniz karar sonrasında süratli bir şekilde telafi edeceğiz inşallah. Bundan bir şüpheniz olmasın. Gerçek belediyecilik yeniden Devrek’e kazandırılacak inşallah”

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan açılış konuşmasında;“Adayımız belli. Milletvekilliği yapmış. Ankara'da çalamayacağı kapı yok. Ankara'da gidemeyeceği kapı yok. Kıymetli Bakanımız işte burada. Görüyorsunuz. Her bakanımızla direkt görüşebilecek seviyede. Ama diğerleri giderler. Ancak başka bir belediye başkanıyla görüşürler. O belediye başkanlarının da kendi şehirlerine hayrı yok. kendi şehirlerine hayrı olmayanın buraya hiçbir hayrı da hiçbir katkısı da olmaz. Bunu öncelikle bilelim. Arkadaşlar Devrek şu anda çok gevşek. Hepimiz biliyoruz. Yargılananlar, onun parasını onun cebine koyanlar üç kuruş alıp bu taraftan yirmi kuruş götürenler bunları biliyoruz. Buralara hiç girmiyorum. Hepiniz biliyorsunuz. Anlatıyoruz. Devrek bizim için ulu bir çınar. Ona yakışan da Ulupınar. Ulupınar'ı da size emanet ediyoruz” dedi.

Ak Parti Devrek Belediye Başkan Adayı Özcan Ulupınar yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: 
"Mevcut belediye başkanı düşmanımız değil rakibimizdir. Bize sataşmalar yapılıyor. Biz de bunun karşılığını veririz. Buradan söylemek istiyorum. İşçilere, çalışanlara baskı yapıyorlar, duyuyoruz. Bizim hiç kimseye bir baskımız söz konusu olamaz. Amacımız şudur. Sermayemiz dürüstlüktür. Çalışacağız. Var gücümüzle çalışacağız. 2014te kötü bir belediye devraldık. Şimdi daha kötüsü bizleri bekliyor. Ama Allah'ın izniyle hükümetimizin de yardımıyla başaracağız."
Editör: Şeyma Kaya