Öğrenciler hem kitap okudular hem de kendi kitaplarını yazdılar, dijital ortama aktararak kitap haline getirdiler. Öğrenciler yazdıkları kitapları imzalayarak Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’e gönderdiler.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç aracılığı Çaycuma Şehit Hasan Yağlı İlkokulu öğrencilerine teşekkür etti. Milli Eğitim Bakanı tarafından küçük yazarların ismine özel imzalı teşekkür belgeleri ve Bakanlıkça gönderilen hediyeler öğrencilere ve okulun öğretmenlerine Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç ve İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan tarafından takdim edildi.

Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç, Çaycuma Şehit Hasan Yağlı İlkokulu ziyaretinde küçük yazarların teşekkür belgeleri ve hediyelerini takdim ederken, Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Mahmut ÖZER’in öğrencilere selamını iletti.

İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan da, “Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut ÖZER tarafından imzalanan Çaycuma Şehit Hasan Yağlı İlkokulumuzun minik yazarlarına iletilmek üzere  gönderilen teşekkür belgeleri ve hediyeleri  Temel Eğitim Genel Müdürümüz Sayın TUNCAY MORKOÇ ile birlikte öğrencilerimize takdim ettik. Öğrencilerimizle gurur duyduk. “Kitabımı Okuyorum, Kitabımı Yazıyorum’’ projesi ile yazma becerilerini geliştiren ve yazdıklarını kitaba dönüştürerek kitaplarını Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut ÖZER’e ulaştıran öğrencilerimizin gururuna ve heyecanlarına şahit olduk. Ülkemizin aydınlık yarınları için gözlerindeki umudu ve ışıltıyı Temel Eğitim Genel Müdürümüz Sayın TUNCAY MORKOÇ ile birlikte gözlemledik.

Hem okuyup hem yazan   özlediğimiz öğrencilerin yetişmesine, öğrencilerimizin okuma ve yazma becerilerinin geliştirilmesi, , için öğrencilerimize rehberlik eden  okulumuz öğretmenleri Ali HASIRCI ve Zeynep HASIRCI’ya teşekkür ediyorum. Okulumuzu ziyaret ederek Sayın Bakanımızın teşekkürlerini ve hediyelerini öğrencilerimize ulaştıran Temel Eğitim Genel Müdürümüz Sayın TUNCAY MORKOÇ’a, minik yazar öğrencilerimizin farkındalık oluşturan bu çalışmalarını ödüllendirerek bizleri gururlandıran, onure eden Milli Eğitim Bakanımız Prof.Dr.Sayın Mahmut ÖZER’’e minik yazarlarımız ve tüm eğitim ailemiz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.