Zonguldak TOKİ konutları ne zaman teslim edilecek? Zonguldak TOKİ konutları ne zaman teslim edilecek?

Çaycuma CHP Kadın Kolları Başkanlığı seçiminde yaşanan olayların basında yer almasının ardından Çaycuma Kadın Kolları Başkanı Avukat Çiler Girgin Başoğlu açıklama yaptı.

Z HABER yazdı! O kadınlar yönetimden düşürüldü! Z HABER yazdı! O kadınlar yönetimden düşürüldü!
Z HABER yazdı! O kadınlar yönetimden düşürüldü! Z HABER yazdı! O kadınlar yönetimden düşürüldü!

Yönetimde yer alan isimlerin partiye üye olmamaları Z HABER’de yayınlanınca parti içerisinde de karışıklığa neden oldu.

Üst üste gelen itirazlar sonucunda CHP Zonguldak Kadın Kolalrı İl Başkanlığı kararı ile parti üyesi olmayan kadınlar yönetim listesinden düşürüldü.

Kararın ardından Avukat Çiler Girgin Başoğlu açıklamada bulunarak karara saygı duyduklarını ifade etti

Fahri Diler kongrede yaşananları anlattı! "Seçimin iptalini istedim" Fahri Diler kongrede yaşananları anlattı! "Seçimin iptalini istedim"

Başoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“1 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilen CHP  İlçe Kadın Kolları Kongresi neticesinde seçimi kazanmamız üzerine  yapılan itiraz İl Kadın kolları Yönetim kurulunca görüşülerek seçimin geçerli olduğuna fakat, parti üyesi olmayan üyelerin yönetim kurulu üyeliklerinin düşürülmesi gerektiğine karar verilmiştir. Alınan bu karara saygı duyuyoruz.

 Kadın Kolları yönetimi kararı ile, Yönetim kurulu listesinden isimleri düşürülen arkadaşlarımın üyelik başvurularının seçimden önce yapıldığının ve seçim günü üyelikleri bekleme aşamasında olup henüz onaylanmadığı için  üye olamadıklarının bilinmesini isteriz. Her biri Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş, Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsemiş CHP seçmeni olan bu arkadaşlarımın başvuruları partimizin onayı ile kesinleştiğinde CHP ve Kadın Kollarımızın üyesi olacaklardır. Böylece CHP örgütü ve Kadın Kollarımız için yine birlikte ve omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz.

Bugünden itibaren çalışmalarımızı ilçe Kadın Kollarının tüm üyelerinin aktif katılımı ile yürütecek,  ve Kadın üyelerimizin haklarını savunarak partimizi çok daha ileriye taşımak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bu vesile ile bir kez daha, tercihi ne olursa olsun, ilçe, belde ve köylerden gelerek  özgür iradesiyle seçme hakkını kullanan tüm kadın üyelerimize, ilçe örgütümüze yönetim kurulum adına teşekkür ediyor saygılar sunuyorum."

Kongrede üye skandalı İlçe başkanı polis çağırdı! Kongrede üye skandalı İlçe başkanı polis çağırdı!