Ak Parti Zonguldak Milletvekili Muhammer Avcı, Vanspor ile Zonguldak Kömürspor arasında dün oynanan karşılaşmanın ardından çıkan olaylarla ilgili açıklama yaptı. Avcı, "Zonguldak Kömürspor’a Kimse El Uzatamaz" diyerek Vanspor Kulüp Başkanı Feyat Kıyak ve yöneticilerine tepki gösterdi. 
Avcı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Zonguldaklıların sevdası, işçinin milli takımı, şehrimizin markası Zonguldak Kömürspor’ umuzun, 01.10.2023 tarihinde; cennet ülkemizin kadim şehri Van’da oynadığı müsabaka da, ev sahibi takım Van Spor FK tarafından, spor ile bağdaşmayacak sportmenlik dışı davranışlar sergilenmiş, oyuncularımızın can güvenliği tehlikeye girmiştir.

Kulübümüzden yapılan açıklamaya istinaden; soyunma odasına kadar varan olaylar, sporun dostluk ve kardeşlik ruhuna zarar verdiği gibi, eminim ki Zonguldaksporlular kadar Vansporlu kardeşlerimizi de üzmüştür.

2011 yılında Zonguldaklı madencilerin, Van depremi sonrası arama kurtarma çalışmalarında yaptıkları görev ile iki kentin arasında oluşan kardeşlik hukukuna; birkaç kendini bilmez sorumsuz yöneticinin davranışları asla gölge düşüremez. 

Hepimizde üzüntüye sebebiyet veren,  şiddet olaylarının araştırılması, ilgili kişilerin TFF nezdinde PFDK’dan cezalandırılması için konunun sonuna kadar takipçisi olacağımı belirtmek istiyorum. Sporun dostluk ruhuna zarar verecek bu tür olayların tekrar yaşanmaması dileğiyle, takımımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Gücüne güç katıyor! Rakipten transfer şov! Gücüne güç katıyor! Rakipten transfer şov!

Ayrıca lacivert-kırmızı renklere gönül vermiş tüm taraftarlarımızı, 8 Ekim Pazar günü oynayacağımız Mersin İdmanyurdu maçında, Karaelmas Stadına İşçinin Milli Takımı Zonguldak Kömürspor’a destek vermeye davet ediyorum. Saygılarımla. “dedi