İşte Zonguldak'ta 3 Aralık balık fiyatları İşte Zonguldak'ta 3 Aralık balık fiyatları

Alevi Kültür Dernekleri Zonguldak Kurucu üyesi Bahaddin Arı, CHP il Başkan adaylığını açıklayan Fikret Zaman'ın, "Partimizde Alevi - Sünni ayrışması yapılmaktadır" sözlerine tepki gösterdi.

Arı'nın açıklaması şu şekilde;

"Sayın Zaman; “Alevilerden hiç duydunuz mu farklı mezheplere (Hanif’i-Sünni) ler neden il başkanı, milletvekili oluyor dediklerini” Türkiye Cumhuriyeti Kurulduğundan bu güne, bu toprakların kanı, canı ve tarihsel geçmişi olan Alevi-Bektaşilere yönelik kıyım, saldırı, aşağılama, yok sayma, yakma hiç durmadı. 2023 Yılına geldiğimiz ve Cumhuriyetin 100.Yılını kutlayacağımız günlere sayılı günler kala aynı tutum devam ediyor.
1 Ekim’de gerçekleşecek olan CHP İl Kongresi öncesi aynı karalama dili, aynı ırkçı, insanlık düşmanı, faşist düşünceler yine hortladı. CHP’de değişim diye başlayan uyduruk gelişme, aslında koltuk, kişisel ikbal ve kastlaşmış, çöreklenmiş yapının birer fertleri duruma gelmiş gerçek laiklik karşıtı, evrensel hukuk karşıtı, köhne karanlık düşüncelerin farklı farklı parti ve toplumun değişik alanlarında yuvalanmış insanlık düşmanı kişiler.
En son örneği CHP İl Başkan Adaylık yarışını sürdüren Fikret Zaman’da bu sürüye katıldı. Parti içinde gerekli desteği göremeyen Zaman, bunu parti içinde Alevi-Sunni çatışmasına dönüştürdü. 
Basına demeç veren Zaman; “Partimizde Alevi - Sunni ayrışması yapılmaktadır. Özellikle Ereğli ve Alaplı ilçe başkanlığı ve yönetiminde bulunanlar geldikleri yer itibariyle Alevi kökenli olmalarına ben saygı duyarım. Alevilere saygı duyarım, öyle bir ayrım yok benim tarafımda. Daha doğrusu Mustafa Kemal Atatürk'ün koyduğu ilkelerde böyle bir ayrım yok. Ben onlara saygı duyarım ama Alevi kökenli diye bir il başkan adayını destekleme ciyetine gidiyorlar.” Diye açıklama yaptı.

Sayın Fikret Zaman siz hiç duydunuz mu Alevi-Bektaşi yurttaşlardan, “İl, Başkanı, İlçe Başkanı, Milletvekili Hanifi-Sunni inancına mensup vatandaşlar seçiliyor, niye Aleviler bu görevlere gelmiyor” diye, duyamazsınız, Çünkü Alevi-Bektaşi felsefesi, yaşam tarzı 72 millete aynı gözle bakar, ayrımcılığa, milliyetçiliğe, ırkçılığa karşıdır. Alevi inanç düşüncesi bugünün evrensel hukuk diye tabir edilen, eşit yurttaşlık hakkı için mücadele etmekle geçti. Alevi Bektaşiler; Her ne arar isen, kendinde ara. İyiyi ve kötüyü seçen akıldır.” Der
O nedenle kişisel hesaplarınızı, siyasi geleceğinizi hırslarınızı, koltuk ve gelecek hedeflerinizi topluluğumuz üzerinden ve topluluğumuzu inciterek başaramazsınız. Sizden isteğimiz kongre öncesi yaptığınız bu açıklama nedeniyle Alevi inancına sahip vatandaşlarımızdan özür dilemenizdir. Aleviliği kendi dar siyasi hesaplarınıza alet etmeyin."