Alan, Fevkanı Köprü esnafının taşınacağı iş yerleri için önemli açıklamada bulundu. Esnafın mağdur olmaması için gerekli işlemlerin biran önce yapılması çağrısında bulunan ve son gelişmeleri aktaran Alan, belediyeye borcu olanların borçlarını ödemek şartıyla alacakları protokolle Elmaspark'ta bulunan yeni iş yerlerinin elektrik ve diğer işlemlerine başlayabileceğini aktardı. 

Fatih Keleş'e haksızlık! Hepimiz istifa ediyoruz! Fatih Keleş'e haksızlık! Hepimiz istifa ediyoruz!

Alan'ın açıklaması şöyle;

"6306 sayılı kanun kapsamında etütleri yapılan ve yıkım kararı verilen Zonguldak Fevkani Köprüsünün yıkım ihalesi, Belediye Encümeninin 18.07.2023 tarih ve 198 sayılı kararı ile yapılmıştır.
Fevkani Köprüsü altında ticari faaliyetlerine devam eden esnaflarımız için 6306 sayılı kanun kapsamında inşası tamamlanan Elmasparkta bulunan 32 adet ticari bölümler, Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 21.09.2023 tarihinde olmak üzere Belediyemize 2 yıl süre ile tahsisi ve 26.09.2023 tarihi itibariyle de yer teslimleri yapılmıştır.

Tahsisi yapılan 32 adet ticari bağımsız bölümlerin Köprüaltı esnafımız tarafından gelen talepler doğrultusunda, Belediye Başkanlığımız tarafından bölmeleri, zemin şapları, kapı ve çerçeveleri takılmış akabinde Çevre, Şehircilik İl Müdürlüğü koordinesinde dağıtımları sağlanmıştır.
Zemin katta ve 1. Katta bulunan dükkanların kapı ve çerçeveleri takılmış olup, 2 katta bulunan dükkanların kapı ve çerçeveleri 04.10.2023 tarihi itibariyle tamamlanacaktır.
Adlarına tahsis edilen dükkanlara geçmek isteyen esnaflarımız için tahsis protokolü hazırlanmış olup 02.10.2023 Pazartesi gününden itibaren Belediyemize uğrayarak Devlete ait yapılandırma dışında Belediyemize olan borçlarını ödemek şartıyla; Protokolleriyle birlikte elektrik aboneliği yapmak üzere Başkent Enerjisa'ya giderek aboneliklerini yaptırabileceklerdir.
Pazartesi Fevkani Köprüaltı esnafımızın hak kaybına ve ticari faaliyetlerinin aksamaması adına 02.10.2023 gününden itibaren Belediyemize müracaat
gerekmektedir."