AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç Hakan Tuçer’le gün ortası  programına katıldı. Keskinkılıç katıldığı Hakan Tuçer'le gün ortası programında 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler yerel seçimlerinde Karabük ve ilçelerinde tüm belediye başkanlıklarını alacaklarını söyledi.

Keskinkılıç'ın açıklamaları şu şekilde, "Bugün insanlara çare olmak için uğraşıyoruz. Ağır bir yük aslında diğer hizmetlere de benzemiyor. Verdiğimiz sözleri tutmamız gerekiyor. Milletvekili olmamım üzerinden 100 günü geçti.. Milletimizin sevgisi ve ilgisi devam ediyor. İyi ki oy verdim ya da ben oy vermedim ama iyi ki benim milletvekilim oldu diyebilsin. Bize ulaşabilir olmaları için whatsapp hattımız, cep telefonumuz ve makam numaralarımız herkese açıktır. Görüşü, kanaati bir isteği olan vatandaşımıza ulaşılabilir olalım. Biz iktidar partisiyiz. İktidar partisi icracı makamdadır. Burası mazeret makamı değildir. İcra makamıdır. Muhalefet partisi de bizi denetleyerek bir eksiğimiz var ise bildirecek. Biz de işimizi gücümüzü yaparak halka daha iyi hizmet götüreceğiz.” 

HİZMETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Öte yandan hizmetlerin devam ettiğini açıklayan Keskinkılıç, "Mevcut Karabük’e karşı yeni bir Karabük’ün yükselişe geçtiğine vurgu yaptı: “Haziran ila Ağustos ayları içerisinde toplam Bin 864 istihdam sağladık. Karabük’te son üç ayda Bin 78’i özel sektörde, 836’sı kamu da iş sahibi oldu. Fabrikalara 5 tane daha ilave edilerek toplamda 67 tane fabrikamızı Eskipazar Organize Sanayi’ye kazandıracağız. Eskipazar OSB’de en az 5 bin kişiye iş imkanı sağlayacağız. İyi muhalefet olmasını bekliyoruz. Karabük’te de muhalefet bu rakamlara karşı çıkarsa bilgileri İŞKUR’dan alabilir. Eskipazar Hadriaounapolis turizm karşılama merkezine kavuşacak. İhalesi yapılacak. Safranbolu’da TOKİ yapımı, Karabük’e iki tane millet bahçesi yapımı ve esnafların otopark talebine göre projeyi geliştirdik. Safranbolu’da ki millet bahçesinde kot farkı vardı, onu düzenledik. Atatürk imzası taşıyan Kardemir’i gösteren anıtını muhafaza ederek anıtta yer almasını sağlayacağız. Cami projesi de dernek üstlenmişti, onu da hızla tamamlanacağını biliyorum. Bunlar bütünlük haliyle devam edecek. Karabük sanayileşecek. Yeni fabrikalar eklenecek. Cumhurbaşkanımız konut ve yapılaşma ile ilgili orta vadeli programı açıkladı. Bununla ilgili açıklamalarla birlikte toplam 2,5 milyar TL deprem bölgesine yardım kaynağı sağlanacak. Türkiye’nin yaşadığı doğal afetler sonrasında, büyümesi içinde bir yandan çalışmalarımız devam edecektir. Emeklilerimizle ilgili ücret düzenlemesi yapılacak. Bu en önemli gündem maddesinden bir tanesidir. Dünya ekonomisi de enflasyon virüsüyle tıpkı Covid-19 Pandemisi gibi mücadele vermektedir. Enflasyonu tek haneli rakamlara indirmeyi hedefliyoruz. Türkiye, 2023 yılında ilk defa 100 yıl sonra gayrisafi milli hâsıla 1 trilyon doları aşacağını görüyoruz. Emeklilerle ilgili iyileştirmeler yapılacaktır. Bu konuda endişe edilmemelidir.”

KARABÜK’ÜN SAHİBSİZ DEĞİL!

Keskinkılıç, kentin sahibi ile ilgili konuya açıklık getirerek, “Karabük’ün sahibi yok” cümlesi nereden çıktı bilmiyorum ama bunun yanıtı Karabük’te yaşayan herkes Karabük’ün sahibidir, diyerek şunları kaydetti: “Üniversiteye okumaya geleninden, basın çalışanlarına, esnaflarına kadar emeklisine kadar herkes bu kentin sahibidir. Herkes üzerine düşen görevi yapmak zorundadır. Mülk ve tarla sahibi herkes kentin sahibidir. Ayırmayacağız, kayırmayacağız ve kentin sahibi olacağız. Karabük’te 300 çocuğumuz iş bulmuş, partisi ve düşüncesi önemli değil” dedi.

HEDEF KARABÜK’Ü ALMAK

Keskinkılıç, 2024 yılı yerel seçimleri için şunlara değinerek,“Yerel seçimlerde Karabük’ün her yerini almak, Karabük halkı kimi belediye başkanı göstermek istiyorsa onu aday yaparız. Halka rağmen siyaset olmaz. Halk kimi seviyor ve istiyorsa onu aday yaparız. Bizim isteğimiz milletin iradesidir. Şeffaflık içinde anketler yaparız.” dedi.

Karabük'te operasyon 1 kişi yakalandı! Karabük'te operasyon 1 kişi yakalandı!