Kar ve fırtına nedeniyle özellikle İstanbul, Düzce, Zonguldak, Bartın, Amasra, Bolu gibi illerde ikamet eden öğrencilere 20-21-22 Kasım için valiliklerden art arda açıklamalar geldi.

Zonguldak'ta fırtına ve sağanak etkili olurken, valilikten yapılan açıklamada 20 Kasım'da olumsuz hava sebebiyle okulların tatil edildiği duyuruldu. Ereğli ilçesinde 5 metreyi aşan dalgalar ilçe sahiline vurdu. Sahildeki yürüyüş yoluna kadar deniz taşarken, kafelerin bahçelerine dalgalar geldi. Masa ve sandalyeler ile iş yerlerinde hasar oluştu.

21 Kasım’da okullar tatil edilecek mi?

Konu ile ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sabah saatlerinde Zonguldak’ta 57 okulun çatısının uçtuğunu ve onarım sürecinin başladığını bildirdi. Okulların tatil edilip edilmeyeceği merak edilirken Zonguldak Valiliğinden son dakika açıklaması geldi

Önlemler neden alınmadı! "Defalarca uyardım gücüm yetmedi" Önlemler neden alınmadı! "Defalarca uyardım gücüm yetmedi"

Yapılan açıklama şu şekilde:
ÖNEMLİ DUYURU
  Kuvvetli yağış ve fırtınadan olumsuz yönde etkilenen KDZ. EREĞLİ İLÇE GENELİNDE 21 Kasım 2023 Salı günü ile 22 Kasım 2023 Çarşamba günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmiştir.
Kdz. Ereğli ilçemizde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 21-22 Kasım 2023 tarihlerinde iki gün idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.