Erol Sarıal’dan demokrasi çağrısı Erol Sarıal’dan demokrasi çağrısı

Batı Karadeniz’de etkili olan şiddetli fırtına sonrası 20 Kasım 2023 tarihinde okulların tatil olup olmayacağı sorulmaya başlandı.

Özellikle Zonguldak, Bartın ve Düzce’de etkili olan fırtına nedeniyle hayat felç oldu.  Fırtınanın gece saatlerinde etkisini yitirmesi beklense de meydana gelen hasarlar ve ulaşımda yaşanan aksaklılar sonrası okullar için bir karar alınıp alınmayacağı merak ediliyor. Veliler ve öğrenciler okulların 20 Kasım 2020 Pazartesi günü tatil edilip edilmeyeceğini soruyor.  Bu konuda alınmış bir karar veya bir açıklama yok. Bir gelişme olduğu taktirde buradan duyurmaya devam edeceğiz.

Son dakika! 20 Kasım Pazartesi Zonguldak'ta okullar tatil! Son dakika! 20 Kasım Pazartesi Zonguldak'ta okullar tatil!

ZONGULDAK VALİLİĞİ’NDEN UYARI

Diğer yandan Zonguldak Valiliği’nden saat 14.00 itibariyle gelen uyarı ise şöyle;  “Son meteorolojik değerlendirmelere göre; ilimiz ve bölgemizde kuvvetli sağanak yağış ile birlikte devam eden ve gece geç saatlerden itibaren etkisini kaybedeceği beklenen tam fırtına nedeniyle çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar ve benzeri olumsuzluklarla karşı karşıya kalınmaması amacıyla, vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları, zaruri olmadıkça dışarıya ve trafiğe çıkılmaması önem arz etmektedir”