banner3

banner17

Yaşadığı olayı ve nedenini anlattı!

"Aslan Karadağ’ın elinde silahı gördüm. Beni öldürmek için iki el ateş etti"
Zonguldak 18.06.2021, 10:14
569
Yaşadığı olayı ve nedenini anlattı!

Atıl İnsan Kaynakları İşletmecisi ve Elmas TV patronu Akın Kavi, Soğuksu’da faaliyet gösteren Karadağ Otomotiv’in sahibi Aslan Karadağ’ın saldırısına uğramıştı.
Kavi uğramış olduğu saldırı sonrası basın mensuplarına özel açıklamalarda bulundu.
Akın kavi şunları söyledi:
"Dün yaşadığım silahlı saldırı olayı ile ilgili olarak medyada yer alan haberler, yorumlara cevap vermek ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bu açıklamayı yapmak zaruriyetini hissettiğim.
Davetimize icabet eden tüm basın emekçilerine teşekkür ediyorum.
Değerli Basın Mensupları; 
Dün sabah 17.06.2021 Saat:08.00’de her zaman görüştüğüm,iyi ilişkiler içerisinde olduğum ve dıstluğuna güvendiğim Lütfi Karadağ’ın Zonguldak Sebze Toptancı Halindeki işyerine gittim. Yanımızda Sezer bey’de bulunuyordu. Çay sohbeti yapıyorduk. Bu sırada geçmişte aramızda yaşanan tatsız olayların olduğu Aslan Karadağ yanımıza geldi. Ben çay sohbetine son vererek oradan kalkmak istedim. Aslan Karadağ bana yönelerek, “Bunun bana borcu var. Borcunu ödemeden buradan bir yerte gidemez. Hesabını verecek. Öyle gazetelerde, televizyonlarda yazma ve konuşma ile buy işler olmuyor. Sıtkı Velioğlu gibi ya kendi kafasına sıkacak, o sıkmazsa ben onun kafasına sıkacağım” diyerek ağıza alınmayacak küfürler savurarak bana saldırdı. 
O sırada ben kendisine; “benim sana borcum yok, tefe borcunu da ödemiştim dedim”
Budefa üzerime yürüdü karşılıklı  yumruklaştık.   . Kavga esnasında araya girenler bizi ayrırken olay yerinden beni uzaklaştırtmaya çalıştılar. Bu sırada ben olay yerinde uzaklaşmaya çalışınca arkama baktığımda Aslan Karadağ’ın elinde silahı gördüm. Beni  öldürmek için  iki el ateş etti. 
Olay bu şekilde gerçekleştmiştir. 
Zonguldak kamuoyunda son yaşanan olaylarda büyük rol sahibi olan tefecilerden dolayı yaşana intihar olaylarının ve iflasların artması ve vatandaşlardan gelen talepler üzerine sahibi olduğum Elmas TV, İlde yaşayan insanlara zulmedne bu zalimlere karşı yayın yapmaya başladık. Kamuoyunun dikkatini tefeciletr çekmek istedik. Güvenlik güçleri, adalet mekanizması ve ilgili kurumların yaşanan bu tefe olaylarının üzerine gidilmesi için harekete geçmesini sağlamak amacıyla yaklaşık üç aydır yayınlarımız sürmekte idi. 
Şahsıma yapılan saldırının ardında ki gerçek budur.
Gelelim Aslan Karadağ ile ilgili konuya. Kendisini 20 yıla aşkın bir zamandır tanırım. Göstermelik işi galericilik olan, Aslıl mesleği oğlu Murat Karadağ ile birlikte TEFECİLİK olan bu şahışlardan Zonguldak’ta yaşanan iflaslar ve intiharlar ortadadır. 
Aslan Karadağ ve oğlu Murat Karadağ tefecilikten sabıkalıdır zaten. Aslan Karadağ tefe yaptığı kişilere, Oğlu Uyuşturucudan ve tefeden sabıkalı kişileri  göndererek baskı ve siddet uygulayarak tahsilat yapmaktadır. Tüm bu olayları herkes bilmektedir.
Benim Aslan Karadağ ile yaşadığım tefe olayına gelince olay şöyle olmuştur: 2015 yılında –o dömen de Zonguldak Belediyesi Özel Halk Otobüslerini İşletiyordum- ekonomik olarak zora düşmüştüm. Şu anki Kızılay Başkanı Aydın Ergenç’e ait Ulus Güvenlik ve A-E İnsan Kaynakları şirketlerinin çekleri karşılığında bankadan şahsı kredisi ile Aslan karadağ bize 500 Bin TL para verdi. Bende bu parayı her ay 50 BİN TL olarak bankaya ödedim. Borcum bittiğinde Aslan Karadağ’dan arkadaşımdan aldığım ve kullandığım krediye karşılık verdiğim çekleri almak istedim. Borcum bitmişti. Aslan karadağ bana, “370 Bin TL borcun var” dedi. Ne borcu dediğimde, “Sana ceza kestim” dedi. Başka bir kişinin çeklerini kullandığım için mecburen bu borcu ödedim. Ve bana tefe uyguladığı için kendisiyle uzun süre konuşmadım. 
Ve kendisi 2018 yılında benimle barışmak için ofisime geldi. Ve bana; “Ekonomik sıkıntın varmış. Sağlam çek elinde varsa ver bana sana yardımcı olayım aramızdaki dargınlıkta bitsin” dedi. Bende İş İnsanı arkadaşım Yıldıray Yeşildal’dan 150 Bin TL’lik çek aldım. Becaiş hesabından bana 100 Bin TL verdi. Birde 80 Bin TL’ye bir araba aldım kendisinden. Arabaya karşılıkta TTK’dan alacağım olan 173 Bin TL’lik temlik verdim. Ve oradan para ödendi. Ve aramızdaki alacak verecek hesabı böylece kapanmış olmuştu. Özel Halk Otobüslerinin bağlı olduğum Şirketim Konkortota yönetimine geçti ve Aslan Karadağ ile mutabakat mektuplarıyla borcumuzun sona erdiği karşılıklı imza altına alınmıştı.
Geçtiğimiz yıl Aslan Karadağ oğlu beni aradı. Görüşmemiz gerektiğini söyledi. Bende Soğuksu’da ki ofislerine gittim. Murat Karadağ bana, “Babama 230 Bin TL borcun var” dedi. Yanımda görgü tanığı olarakta Turgay Hamzaçebi vardı. Bende kendilerine borcumun olmadığını beyan ettim ve bir dahada görüşmedim. Geçmişte yaşananlar bundan ibarettir. 
Her şeyin belgesi bilgisi, görgü tanıkları vardır. 
Benim hesabını veremeyeceğim hiçbir şeyim yok.
Gizli saklı bir olayımda yok."

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı
27°
açık
Gelişmelerden Haberdar Olun
@