banner3

banner17

Tıbbi onkolog ne zaman gelecek?

Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz Tıp Fakültesinde onkolog eksikliği için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmüştü
Zonguldak 19.06.2021, 18:12
763
Tıbbi onkolog ne zaman gelecek?

Zonguldak’a medikal onkoloji uzmanının (Tıbbi Onkolog) ne zaman atanacağı konusunda kanser hastası ve yakınlarının meraklı bekleyişi sürerken, atamaya ilişkin gelişmeyi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz duyurdu.

Sürecin başından bu yana takipçisi olan CHP’li Milletvekili, tıbbi onkolog eksikliğiyle ilgili, Sağlık Bakanlığından düzenli olarak bilgi talep ederken, Bakanlıktan son dönülen yanıtta, “30 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan 99. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) Kurası çerçevesinde ilgili atamaların yapılması planlanmaktadır” denildi.

Sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yavuzyılmaz, Sağlık Bakanı ile geçtiğimiz haftalarda yaptığı görüşmede verilen sözü hatırlatarak şunları söyledi:

“Geçtiğimiz Nisan ayında, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görev yapmakta olan Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Engin’in istifa etmesiyle birlikte İl Genelinde kadrolu olarak medikal onkolog hekim kalmamış, bu durum kanser hastalarımızın tedavilerinde büyük aksaklıklara neden olmuştur.

Kanser hastalığının bu kadar yoğun görüldüğü şehrimizde bu sorunun yaratabileceği mağduriyetlere ilişkin, acil olarak konuyu Meclis gündemine taşımış, sonrasında Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca ile bir görüşme gerçekleştirmiştik.

Bu görüşme sonrasında, Sayın Bakan; ‘ilk atama döneminde en az bir medikal onkoloğun birinci sırada Zonguldak'a atanmasının’ sözünü vermişti. 

Bugün sürece ilişkin Bakanlıkla yaptığımız görüşmede “30 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan 99. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) Kurası çerçevesinde ilgili atamaların yapılmasının planlanmakta olduğunun bilgisi tarafımıza verilmiştir. 

Konunun takipçisi olmaya devam edeceğim.”

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (3)
Yasin uzun 1 ay önce
Allah razı olsun. Başka bu konuyla uğraşan yok, halimiz perişan. Bittik tükendik
mahfuze aştı 1 ay önce
bu konuyla bir yavuzyılmaz ilgilendi adam akıllı. z habere de teşekkür ederim. zonguldak sonunda gerçek bir milletvekiline ve gazteye kavuştu
Nur 1 ay önce
Bu konu ne kadar önemli ne kadar hayati.. lütfen bir değil birkaç hekimin gelmesini sağlayın. Çabanız için teşekkürler Deniz Yavuzyılmaz
Günün Anketi Tümü
Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı
25°
açık
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@