banner3

banner17

Murat Pulat 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı

Murat Pulat 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı

Zonguldak 27.10.2020, 16:40
22
Murat Pulat 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin resmen kurulduğu 29 Ekim 1923’ün 97. yıl dönümünü kutluyorum.

Aydınlanma önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü kutluyorum.

Cumhuriyetin bilinçli önderinin yanında yürüyen devrimci kadroyu, adsız kahramanları, onların sarsılmaz ahlaklarını, dürüstlüklerini, cesaretlerini, azimlerini kutluyorum.

Her alanda tam bağımsızlığı, özgürlüğü, ulusal egemenliği ve çağdaşlaşmayı amaçlayarak başlatılan Kurtuluş Savaşı, Atatürk’ün başkomutanlığında, açlıkla, yoklukla, yorgunlukla, terle, kanla, silah sesleriyle barut kokularıyla kazanılarak Türkiye’de Cumhuriyet ilan edilmiştir.

Temelinde “Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti” anlayışı olan Cumhuriyetimize karşı yapılan sistemli saldırılar 29 Ekim 2020 de; yetkileri daraltılmış Meclis, emir altına sokulmuş hukuk, tarikatlara bırakılmış eğitim, ulus bütünlüğü yerine etnik kökene, mezheplere dayalı bölünme, yaşamın her alanında yapılan din sömürücülüğü, satılarak tüketilmiş vatan toprakları, satılarak yok edilmiş fabrikalar-üretim kurumları ile halka dayatılmış Tek Adam rejimi olarak artarak devam etmektedir.

Biz bu vatanın geleceğinin sahipleriyiz.

Atatürk‘ün önderliğinde büyük Türk Milleti‘nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet‘in, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılması hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Yaşasın Cumhuriyet!

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)