banner3

banner17

Murat Pulat 100. yılında böyle andı

İstiklal Marşı'nın kabulünün ardından tam 100 yıl geçti
Zonguldak 11.03.2021, 14:11
660
Murat Pulat 100. yılında böyle andı

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılı neden ile bir mesaj yayımladı. Pulat mesajında İstiklal Marşı’nın ulusal bağımsızlık, özgürlük ve egemenliğin en önemli sembollerinden biri olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşımız, ulusal bağımsızlık, özgürlük ve egemenlik mücadelemizin de en önemli sembollerinden biri; aynı zamanda ülkemizi işgal etmeye çalışan emperyalist güçlere karşı verilmiş destansı mücadelenin en önemli eseridir.

İstiklal Marşımız, ülkemizin zor zamanlarında, Milli Mücadele'nin en yoğun günlerinde yazılmıştır. İstiklal Marşı, milletimize umut olmuş, ilk dizesinden son dizesine kadar her zaman milletimize yol gösterici olmuştur.

İstiklal Marşının Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 100. yıl dönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kurtuluş savaşımızda şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz.”

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
TTk'ya işçi alınmalı mı? Alınmamalı mı? TTk'ya işçi alınmalı mı? Alınmamalı mı?
19°
açık
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@