banner3

banner17

"Marketleri de denetleyin Sayın Valim"

CHP Merkez İlçe Başkanı Uzun marketlerde fiyatların sürekli arttığını belirterek Vali Mustafa Tutulmaz'a çağrıda bulundu
Zonguldak 08.05.2021, 20:16
1133
"Marketleri de denetleyin Sayın Valim"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, sosyal medya hesabından açıklama yaparak Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’a seslendi.

Pazarların bugün açılması ile birlikte Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Soğuksu Pazarı’nda denetlemelerde bulundu.
Merkez İlçe Başkanı Uzun Tutulmaz’a seslenerek marketlerin de fiyat bakımından denetlenmesini istedi.

Uzun’un paylaşımı şu şekilde:
“Sayın Valim ;Bu sözde 'tam kapanma' döneminde sık sık denetimler yapıyorsunuz .Büyük çoğunluğu sokaklarda olan vatandaşları uyarıyorsunuz. 10 gündür yaşananlara baktığımızda, ceza kesilip uyarılması gerekenlerin biz evde oturup dışarı çıkmayanlar olduğunu düşünmeye başladım. Herkes bir bahaneyle sokaktayken asıl düzeni biz bozuyoruz sanki!
Bir de, salgın dolayısıyla çoğumuz sosyal hayattan el çekince giderlerimizden birçok kalem düştü belki, ama bu giderlerin neredeyse tamamı gıdaya yöneldi ya, marketler de bu krizi fırsata çeviriverdiler gibi! Markete gidip temel ihtiyaçlarını gidermekten başka aktivitesi olmayan bizler, fiyatları bir ziyaret öncesine göre "güncellenmiş" görüyoruz. Her zaman 100 liralık benzin alan vatandaş misali markete her 100 lira ile gittiğimizde torbada sürekli bir ürün eksiliyor. Fiyatı iki haneli olmayan ürün yok gibi. Şu marketleri de bir denetletseniz Sayın Valim” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
TTk'ya işçi alınmalı mı? Alınmamalı mı? TTk'ya işçi alınmalı mı? Alınmamalı mı?
19°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@