banner3

banner17

İşte Atatürk Devlet Hastanesi’nin son hali

AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı AR-GE Birimi Başkanı Muammer Avcı hastane inşaatında son durumu paylaştı
Zonguldak 17.05.2021, 17:35 17.05.2021, 18:57
1248

AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı AR-GE Birimi Başkanı Muammer Avcı, inşaatı devam eden 400 Yataklı Hastane inşaatının sonuna gelindiğini belirterek içinin son halini paylaştı.
“Avcı sosyal medya hesabı üzerinden süreç hakkında bilgi vererek Atatürk Devlet Hastanesi inşaatı hakkında şunları söyledi:
İnşaat oturum alanı, 9868 metrekare, 134 adet tek kişilik servis odası, 116 adet çift kişilik servis odası, 108 adet poliklinik odası, 48 adet adet yoğun bakım yatak sayısı, 23 adet adet acil servis yatak sayısı, 13 adet ameliyathane sayısına sahip, 400 yataklı Atatürk Devlet Hastanemizde çalışmalar planlandığı hızda devam ediyor.
Bilindiği gibi Atatürk Devlet Hastanemizin inşaatına ilk olarak Zonguldak’lı bir firma olan TURYAPI İNŞAAT tarafından 24.03.2014 yılında başlanmış, ancak firmanın iflas erteletme kararı ile süreç uzamış, ve hastanenin bitirilmesinde maalesef Zonguldak 4,5 yıl kaybetmiştir.

Yeniden yapılan ihale ile ARAS İNŞAAT 16.07.2018 de hastane inşaatına yeniden başlamıştı. Daha sonra yine Ülkemize yapılan döviz üzerinden saldırı ve pandemi süreci nedeni ile tüm yüklenici firmalara, Sağlık Bakanlığı, Sağlık yatırımları genel müdürlüğü tarafından 4735 sayılı kanuna yapılan geçici 4. madde ile 142 gün + 60 gün ek süre vermişti. Bu süre inşaatın teslim süresine ilave edilmiştir.

Bugüne gelindiğinde yüklenici firma, hali hazırda 122 personelle, verdiği taahhütü yerine getirmek için gayret göstermektedir. Hastane inşaatına zaman zaman gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde, yüklenici firmanın şantiye şefi, inşaatın hali hazırda % 87 lik kısmının bittiğini, özellikle Ramazan bayramı ile Kurban bayramı arasında yapacakları hızlı imalatlarla, halkımızın hastanemizde ki görsel değişikliği çok daha iyi farkedebileceklerini beyan etmiştir.
Son olarak yine şantiye şefi bizlere, fevkalâde bir durum yaşanmazsa, Atatürk Devlet Hastanemizin inşaat sürecinin 17.08.2021 tarihinde bitirilip kabul teslim sürecine geçileceğinin müjdesini vermiştir.

Ardından artık Hastanemizin sağlık malzemeleri müştemilatının taşınmasına başlanacaktır. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın “ Oku, düşün, uygula, neticelendir.” şiarı ile tüm Ak parti il, ilçe Başkanlıklarımız ve Milletvekillerimiz ile takibini gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimiz aralıksız olarak devam edecektir.”

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi? Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi?
19°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@