banner3

banner17

Hiç kimse görmüyor! Onlar devam ediyor

Yasak olmasına rağmen kömür yakmaya devam ediyorlar!
Zonguldak 18.05.2021, 09:46 18.05.2021, 16:29
2311
Hiç kimse görmüyor! Onlar devam ediyor

Zonguldak’ın merkezinde yasak olmasına rağmen halen kömür yakan kurumlar tepki çekiyor.

Zonguldak Valiliği İl Mahalli Çevre Kurulu, kurumların 2016 Eylül’e kadar doğalgaz dönüşümünü tamamlaması ve temiz yakıt yakılması ile ilgili kararı 2015 yılında almıştı.

Ancak bu karara rağmen Zonguldak merkezde bulunan bazı öğrenci yurtları ve kurumların halen kömür yakarak çevreyi kirlettiği yönünde şikayetler gelmeye başladı.

Daha önce de haberlere konu olan öğrenci yurdu ile ilgili bir adım atılmazken yetkililerin gerekli tedbirleri alması bekleniyor.

Konu ile ilgili Zonguldak Belediye Meclis üyesi Turgut Aydın;
"Doğalgaz gelen yerlerde doğalgaza geçme zorunluluğu var. Şehrin göbeğinde vergi dairesi arkası Şile öğrenci yurdu hala kömür yakıyor. Çevreyi kirletiyor. Bununla ilgili bir çok şikayet edildi. Malesef kömür yakmaya devam ediyor. Burası valilik binasına 100 m mesafede. Yetkililer bunu ne zaman görecek?" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (2)
Kömürcüzade 1 ay önce
TTK Kozlu Müessesesi'de bir zahmet doğalgaz'a geçsin lütfen.Kalorifer yakıyorlar ve termik santralden farksız ve vadi içinde olduğu için duman dağılmıyor!
Bülent DİZDAR 1 ay önce
Siz Zonguldak lı Vatandaşların teker teker önce Cimer den , sinra olmaz ise gidip Adliye de Şikayet kaydı oluşturma yaparsanız çözüm kesinlikle bulunur. Yoksa kimse kılını kıpırdatmaz bilginiz olsun. Benim çocukluğum geçti o şehirde. Yılda 1 2 kez gelir böyle kritik şeyler görünce belgeler hemen yazar ve çözerim. Çekinmeye gerek yok. Deneyin görün. Saygılar
Günün Anketi Tümü
TTk'ya işçi alınmalı mı? Alınmamalı mı? TTk'ya işçi alınmalı mı? Alınmamalı mı?
21°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@