banner3

banner17

9 il daha kırmızıya gidiyor... Peki ya Zonguldak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyardı...
Zonguldak 10.03.2021, 12:06 10.03.2021, 15:56
3750
9 il daha kırmızıya gidiyor... Peki ya Zonguldak?

İllere göre koronavirüs risk durumu haritasında, son günlerdeki vaka artışlarıyla birlikte 9 ilin daha 'Çok yüksek riskli' (Kırmızı renkli) kategorisine geçmesinden endişe ediliyor. Vaka artışlarındaki yükseliş durdurulamazsa 'Çok yüksek riskli' iller kategorisindeki il sayısı 26'ya yükselebilir.

Koronavirüsle mücadelede Türkiye 'yerinde karar' dönemine geçerken, son günlerdeki vaka sayılarındaki artış endişe yaratıyor.

'Çok yüksek riskli' (Kırmızı renkli) iller kategorisine son günlerdeki yüksek vaka artışıyla birlikte 9 ilin daha eklenebileceği öngörülüyor.

Başta İstanbul olmak üzere Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova, Çanakkale, Mersin, Kilis ve Artvin'deki vaka artışları tedirgin ederken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinden peş peşe uyarılar geliyor.

BAKAN KOCA: SINIRLARIMIZI KORUYALIM

Bakan Koca yaptığı paylaşımda "Sınırlarımızı koruyalım. Virüsün ne zaman saldıracağı belli olmaz." ifadelerine yer verirken, uzmanlar cumartesi günü sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığını ve böyle giderse vaka artışının çok hızlı bir şekilde korkulan seviyelere geleceğinin altını çiziyor.

Zonguldak’ın da vaka sayılarında artış devam ederse kırmızı iller arasında olabileceği belirtiliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi? Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi?
19°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@