banner3

banner17

Korona çıkan berber ile kuaförün müşterilerine test

Test sonuçlarına göre, kentteki 1 kuaför ve 1 berberin test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından ekipler harekete geçerek, filyasyon çalışmalarına başladı.
YAŞAM 23.05.2020, 19:54
1324
Korona çıkan berber ile kuaförün müşterilerine test

Bartın’da geçtiğimiz günlerde aile sağlığı merkezlerinde ve diğer sağlık kuruluşlarında berberlere ve kuaförlere yapılan testlerin sonucu dün akşam geldi. Test sonuçlarına göre, kentteki 1 kuaför ve 1 berberin test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından ekipler harekete geçti.

Ekipler testlere başladı

Sabah saatlerinden itibaren Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri berber ve kuaförün randevu defterlerine işlenen müşteriler ile kamera kayıtlarıyla birlikte işyerlerine gelen insanları tespit ederek, test yapmaya çağırdı. Sabah saatlerinden itibaren sağlık kuruluşlarının önünde test yaptıranların olduğu gözlenirken, test sonuçlarının yarın çıkacağı öğrenildi. Test yaptırmaya gelen vatandaşların sağlık kuruluşlarında kuyruklara girerek test yaptırdığı görüldü.

Resmi açıklama bekleniyor

Berber ve kuaförle temas yapanların test sonuçlarının sonrasında yetkili makamların resmi açıklama yapacağı da öğrenildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı
29°
açık
Gelişmelerden Haberdar Olun
@