banner3

banner17

Japonya İntihar Ormanı Hakkındaki Korkunç Bilgiler

Japonya’da her yıl 20 binden fazla kişi intihar ederek hayatına son vermeyi seçiyor. Aokigahara ormanı bulunuyor. Bu sebeple bu ormana İntihar Ormanı deniliyor.
YAŞAM 16.06.2021, 01:39 16.06.2021, 03:08
74
Japonya İntihar Ormanı Hakkındaki Korkunç Bilgiler

Japonya İntihar Ormanı Hakkındaki Korkunç Bilgiler

Japonya’da her yıl 20 binden fazla kişi intihar ederek hayatına son vermeyi seçiyor. Bunun için kullandıkları yerlerin başında ise müzisyen Kyochi Watanabe’de intihar etmek için gittiği Aokigahara ormanı bulunuyor. Bu sebeple bu ormana İntihar Ormanı deniliyor.

İntihar Ormanı Nerede?

Fuji Dağının eteklerinde bulunan intihar ormanına uzaktan bakıldığında yeşilin her tonunu barındıran cennetten bir köşe gibi görünüyor. Bu sebeple de Japonya’ya giden yerli ve yabancı turistler bu ormanda yürüyüş yapmayı tercih ediyorlar.

Ancak burada yürüyüş yapmak isteyen turistlerin en dikkat ettikleri konunun başında rotadan ayrılmamak bulunuyor. Çünkü son derece sık bir bitki örtüsüne sahip olan bu ormanda kaybolmaları durumunda seslerini duyuramama ve bir daha bulunamama ihtimalleri bulunuyor.

İnsanlar Neden İntihar Ormanını Seçiyorlar

Sık bir bitki örtüsüne sahip olan ormanda yürüyüş yapan bazı kişiler bilerek rotalarından ayrılıyorlar. Üstelik bunu yapanların sayısı yıl içerisinde yüzlerce kişiyi bulabiliyor. Bunu önlemek için ise ormanın yakınlarındaki bir kasabada doğmuş ve büyümüş olan orman bekçisi hoparlörden sürekli olarak şarkı söylüyor. Ne yazık ki bekçinin bu çabaları yeterli olmuyor.

İnsanların intihar etmek için Aokigahara ormanını tercih etmelerinin başlıca sebepleri arasında ise Japonya’nın tarihinde bu bölgenin ölü ruhlarla özdeşleşmesi bulunuyor. Bunun yanında Kuroi Kaiju adlı çok bilinen ve sevilen bir romanın iki karakterinin bu ormanda intihar etmesi de bu bölgede yaşanan intiharların sayılarının artmasında etkili oluyor.

İntihar Ormanı Hakkındaki Korkunç Gerçekler

İntihar Ormanının girişinde bulunan yüzlerce terk edilmiş araç korkunç gerçekleri daha ilk anda insanların yüzüne vuruyor. Ormana adım attığınız andan itibaren ise sizleri uyarı levhaları karşılıyor. Ancak bu levhalar çöp atma ya da ateş yakma gibi alışık olduğumuz türden uyarılar değil. Bunun yerine lütfen intihar etmeyiniz gibi uyarılar bulunuyor.

Ormanın derinliklerinde ise ağaçların üzerinde sitemlerini yansıtan objeleri görmek mümkün oluyor. Bu objeler intihar edenler tarafından topluma ya da geride kalanlara iletilmek üzere bırakılmış mesajlar oluyor.

Yürüyüşünüze devam ettiğinizde ise intihar ormanın neden bu kadar korkunç olduğu ile ilgili gerçekler yüzünüze çarpıyor. Çünkü bu yürüyüşler esnasında kendisini ağaca asarak ya da ağaç diplerinde yüksek dozda ilaçlar kullanarak intihar edenlerin kemikleri bulunuyor.

Ormanda bulacaklarınızın içerisinde aldıkları kararları sorgulamak isteyen insanların kurdukları çadırlar da bulunuyor. Bu çadırlardan bazılarının içleri kemikler ile doluyken bazıları ise boş olarak duruyor.

İntihar ormanının bazı bölgeleri o kadar sık bir bitki örtüsüne sahip ki gündüz saatlerinde bile zifiri karanlık olabiliyor. Ormanda görevli olan arama ekipleri ise göreve çıktıklarında en az bir ceset ile karşılaşıyor.

Her geçen gün daha fazla insanın ilgisini çeken intihar ormanında yaşanan ölümlerin sayısı ise Japonya hükümeti tarafından açıklanmıyor. Bunun sebebi olarak da özendirici bulunmasının önüne geçmek olarak açıklanıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı
29°
açık
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@