Uçak bileti almak için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğini öğrendiniz ve daha uygun fiyatla biletinizi almak istiyorsunuz. O halde doğru adrestesiniz çünkü sizlere olası en düşük fiyatla uçak biletinizi nasıl satın alabileceğinizi aktaracağız. İşte altın kurallar!

  1. Biletinizi Erkenden Satın Alın!

Erken rezervasyon indirimlerinin sadece otellerde geçerli olduğunu mu düşünüyorsunuz? Uçak biletinizi ne kadar erken dönemde satın alırsanız o kadar düşük fiyatla ödeme yaparsınız. Ancak erkenden kastımız uçuşunuzdan sadece birkaç gün öncesi değil. Çok daha erken bir dönemde ve mümkünse uçuş yapacağınız tarihin birkaç ay öncesinde biletinizi almaya çalışın. Bu konuda küçük bir deneme yapabilirsiniz. Hemen Pegasus internet sitesine tıklayın ve birkaç gün sonrası için ucuz İzmir İstanbul uçak biletleri araştırması yapın. Sonrasında uçuş tarihinizi birkaç ay sonrası olacak şekilde belirleyin ve yeniden uçak bileti fiyatlarına bakın. Aradaki fiyat farkı sizi de şaşırtacaktır.

Özellikle yurt dışına seyahat edecek olanlar için erkenden biletini satın alma yöntemi daha fazla önem taşıyor. Çünkü çok daha uygun rakamlarla biletinizi almış olacaksınız. Yurt dışı seyahatlerde uçak biletleri için daha fazla bütçe ayırmanız gerekeceği için uygun fiyat fırsatları da daha fazla önem taşıyor. Sonuç olarak her durumda biletinizi en düşük fiyata almak için erkenden harekete geçmeniz gerekecek.

  1. Uçuş Tarihi ve Saati Konusunda Esnek Olun!

Uçak bileti söz konusu olduğunda uçuş tarihinizi ve saatinizi net bir şekilde belirlemek isteyebilirsiniz. Ancak bu konuda özellikle de biletinizi satın alma aşamasında biraz esnek olmanızda fayda var. Nedeni ise uçak biletlerinin haftanın her gününde ve günün her saatinde aynı fiyatla satışa sunulmuyor olmasıdır. Bazı günlerde ve saatlerde bilet fiyatlarında belirgin bir düşüş oluyor ve siz de bu uçuş seferlerini tercih ederek daha az ödeme yapmanın keyfini sürebilirsiniz.

Hafta sonlarında popüler lokasyonlara seyahat etmek isteyenler uçak bileti için daha fazla ödeme yapmak durumundadır. Özellikle turistik açıdan önem taşıyan bir varış noktası için uçak bileti satın almayı düşünüyorsanız olabildiğince hafta içi günleri tercih edin. Günün sabah saatlerinde de uçak bileti fiyatları biraz daha yüksek olabiliyor. Gece saatlerinde uçmayı tercih ederseniz çok daha düşük fiyatlarla karşılaşma olasılığınız da yükselecektir. Yapmanız gereken sadece uçak biletinizi almadan önce hem tarihi hem de uçuş saatini gözden geçirmek ve en uygun fiyatlı olanına yönelmektir.

Mehmet Can Göktaş hayatını kaybetti! Mehmet Can Göktaş hayatını kaybetti!
  1. İndirimler ve Kampanyalar Önemli!

Yılın çeşitli dönemlerinde havayolu firmaları çeşitli kampanyalar ve indirimler uyguluyor. Bu kampanyaları yakından takip etmeniz durumunda sınırlı sayıda uçak bileti için uygulanan bazı indirimlerden de istifade edebilirsiniz. Pegasus tarafından düzenlenen kampanyaların ve indirimlerin sıklıkla seyahat edenler için son derece önemli olduğunun altını çizelim. Bu kampanyalardan haberdar olmak için yapmanız gereken sadece e-posta üyeliği oluşturmanızdır. Bunun için de önce Pegasus internet sitesine tıklayın. Sonrasında üyelik işlemini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirin.

Bu kadar kolay, artık kampanyalardan ilk haberdar olanlardan biri de siz olacaksınız. Bu sayede ucuza uçak bileti satın al ve istediğin yere ucuza uç diyerek sizlere indirimli bilet almanın yolunu da aktarmış olalım. Elbette düzenlenen kampanyalar sadece uçak biletleri için uygulanan indirimleri kapsamıyor. Aynı zamanda ek bagaj hakkı satın almak istediğinizde ya da havayolu firmasının sunduğu diğer hizmetler hakkında da çeşitli kampanyalar olabiliyor.

  1. Aktarma Yapmaktan Çekinmeyin!

Uçak bileti satın alırken daha az ödeme yapmanın yollarından biri de bazı uçuşlarda aktarma yapmayı göze almaktır. Yurt dışı seyahatlerde bu durumun daha da önem kazandığını söyleyebiliriz. Kimi zaman iki nokta arasında direkt uçuş yapmak daha yüksek fiyatı gerektirebiliyor. Aktarma yapılması durumunda ise daha uygun bir rakamla uçuş yapabiliyorsunuz. Tahmin edebileceğiniz gibi bu durum her uçuş için geçerli değildir. Ancak yine de yapmak istediğiniz seyahat ile alakalı kısa bir araştırma yapmanızda fayda var. Eğer aktarma seçeneği varsa ve daha uygun fiyat ise bu durumda aktarma yaparak seyahat etmekten çekinmeyin.

  1. Doğru Havayolu Firmasını Seçin!

En önemli altın kuralı ise sona sakladık! Eğer doğru havayolu firmasını seçerseniz çok daha düşük rakamlar karşınıza çıkacaktır. Peki, doğru havayolu firması hangisi? Bu sorunun yanıtı için çok sık seyahat edenlerin seçimlerine göz atabilirsiniz. Çoğunun tercihinin Pegasus olduğunu siz de fark edeceksiniz. Üstelik yalnızca yurt içi seyahatlerde değil yurt dışı seyahatlerde de Pegasus en uygun uçak bileti fiyatlarını sunuyor. Bu sayede minimum düzeyde bütçe ayıranlar rahatlıkla uçak biletlerini online olarak satın alabiliyor.

Pegasus, online check-in işlemi imkânı da tanıyor. Zamanında havalanan ve zamanında varan uçuş seferleri ise tüm seyahatlerin aksama olmadan gerçekleşmesini mümkün kılıyor. İnternetten uçak bileti fiyatlarına göz atabilir ve diğer havayolu firmaları tarafından sunulan fiyatlarla kıyaslama yapabilirsiniz. Sıraladığımız tüm bu kuralları göz önünde bulundurmanız durumunda seyahatlerinizde ulaşım masraflarınızın düşmesi de mümkün olacaktır.