banner3

banner17

Söz verdim. Gitsin avukatlık yapsın!

Söz verdim. Gitsin avukatlık yapsın!

SPOR 22.10.2020, 17:10 22.10.2020, 17:14
491
Söz verdim. Gitsin avukatlık yapsın!

Misli.com 2. Lig Beyaz Grup Temsilcimiz Zonguldak Kömürspor Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, ligin 6. hafta maçında 1-0 kaybedilen Amed Sportif maçı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Dalcı, ayrıca maçın orta hakemi olan Mehmet Türkmen’e de sert tepki gösterdi.  Dalcı, ‘Çok yetersizdi. İlk defa bir hakeme bu kadar tepki göstermek zorunda kaldım. İnanamadım hakemin pozisyonlarına. Faul olduğunda vermedi, olmayana verdi. Saçma sapan kararlar verdi. Penaltımızı vermedi. Hakem sahada şaşkın ördek gibiydi. Avukatmış sanırım. Gitsin avukatlık yapsın’ ’ifadelerine yer verdi.

MAĞLUBİYETİ HAK ETMEDİK
Dalcı, “Futbolcularım aslında çok iyi duruş sergilediler. Amed Sportif karşılaşmasını aslında en iyi şartlarda 3-1, 3-2 almamız gerekiyordu. Rakibin pozisyonu var ama bizim yüzde yüz 4 pozisyonumuz vardı. Oyun üstünlüğü tamamen bizde olmasına rağmen atamadık. Bazen iyi oynarken bu oyunu skora yansıtamadığın zaman mağlup olduğunda çok fazla bir şey söyleyemiyorsun. Oyunun hakimi ne kadar da kötü oynansa tamamen bizdik. Mağlubiyeti kesinlikle hak etmediğimiz bir oyun oynandı. Bazen futbolda şansın yanında olması gerekiyor. Sancaktepe maçında da bu maçta da futbolun şansı bizim yanımızda yoktu. Kaybedilen puanlar bizim için üzücü oldu. Şöyle bir gerçek var; bu oyuncularla devam etmek gerekiyor. Çocukları sürekli ayakta tutabilmek için onların arkasındayım. Toparlamaları gerekiyor. Onlarda bunun farkında. Bu takımı ligde tutabilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ben oyuncularıma güveniyorum. İyi oynarken kaybedebiliyorsan, kötü oynarken kazanacağımız maçlarda gelecek. Lig daha çok uzun. Bu takım bu ligde kalıcı olacak.” dedi.

TAKIMI LİGDE TUTACAĞIM, SÖZ
Dalcı, “Bu malzeme ile iyi bir takım yaptığımı düşünüyorum. Ancak bu kadar olur, dersem bu bana yakışmaz. Benim işim şartlar ne olursa olsun bahane üretmeden bu takımı ligde tutmak. Ben bu takımı ligde tutacağıma söz vermiştim. Onun için geldim. Nasıl başladığın değil, lig bittiğinde ne durumda olduğun önemli. Lig bittiğinde bu takımın kalıcı olacağına çok net bir şekilde inanıyorum ve futbolcularıma güveniyorum.  Hiçbir futbolcumun niyetinden şüphem yok. Yetenekleri neyse ellerinden geldiği kadar onu sahada yapmaya çalışıyorlar. Ama futbolun şansı yanınızda olacak. Eğer Amed maçındaki toplardan bir tanesi gol olsaydı, skor 3-0,4-0 olacaktı. Bunu biliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

HAKEM SAÇMA SAPAN KARARLAR VERDİ
Maçın orta hakemi olan Mehmet Türkmen’e de sert tepki gösteren Dalcı“ Hakemin verdiği kararlara kendisinin bile inanamadığını düşünüyorum. Çok yetersizdi. İlk defa bir hakeme bu kadar tepki göstermek zorunda kaldım. İnanamadım hakemin pozisyonlarına. Faul olduğunda vermedi, olmayana verdi. Saçma sapan kararlar verdi. Penaltımızı vermedi. Hakem sahada şaşkın ördek gibiydi. Avukatmış sanırım. Gitsin avukatlık yapsın. Bizim kaderimizle oynadı, ilerde belki başka takımında hakkını yiyecek. Bunlarla bu lig nasıl devam eder? Son yıllarda gördüğün en kötü hakemlerden bir tanesiydi.  Korkak, cesareti olmayan, gördüğünü vermeyen ya da heyecanı bu ligi kaldırmayacak kapasitede biri. Net! Bu da bize denk geldi.” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)