banner3

banner17

Umut Metin'in listesinde kimler var?

DEVA Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı kongresi yapıldı
SİYASET 26.05.2021, 14:24 26.05.2021, 18:25
750
Umut Metin'in listesinde kimler var?

DEVA Partisi Merkez İlçe Başkanlığı kongresi bugün(Çarşamba) tamamlandı. GMYK Üyesi Essum Saatçi Aslan’ında katıldığı kongreye DEVA Partisi Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş ve diğer ilçe başkanları da katıldı.

Tek liste ile yapılan kongrede mevcut başkan Umut Metin, DEVA Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı görevine devam edecek.

Metin, kongrede konuşma yaparak,
“Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bugün kongremizde emeği geçen ilçe teşkilat mensuplarımız ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum.

Bugün ilçe adayı olmamda desteklerini her zaman hissettiğim Sn il Başkanımız Fatih Keleş, il ilçe yönetimlerimize yanımda oldukları için teşekkür ediyorum. Siyasette güzel bir ekiple güzel Zonguldak’ımızın da iyi işler yapacağımıza inanıyoruz. Siyasi kutuplaşmanın, ayrışmanın olduğu bu baskı ortamında ne yazık ki siyaset yapmanın şartları zor. Zaten bizlerde ekibimizle birlikte kolay bir işe talip olmadık. Gece gündüz demeden beldelerimizde ilçemizde, köylerimizde mahallerimizde vatandaşlarımızla birlikte yanyana olup devanın birleştirici gücünü ortaya koyacağız. Adalet doğru sağlanamazsa, hukuk sistemi işletilemezse, basın özgürlüğü sağlanmazsa ekonomimiz ayakta duramaz. Maalesef ki pandemi kötü bir ekonomi ile yönetilemez.

Şu günlerde pandemi koşullarında zor zamanlar geçirdik ve birçok kayıplarımız oldu. Kaybettiğimiz canlar için çok üzgünüm. Mevcut iktidarın yapmış olduğu pandemi politikaları maalesef ki başarısızlık ile devam ediyor. Birçok insan hayatını kaybetti, kimisi ise işini kaybetti. Esnafa destek verilmedi. Vatandaş destek adı altında krediler verilerek borçlandırıldı. DEVA ekonomisinde bunların hiç biri olmayacak. Sn Genel Başkanımız Ali Babacanın döneminde biriktirilen Merkez Bankası döviz rezervi 130 milyar dolar, Hazine de biriken yedek akçeler harcanmasaydı bugün esnafa da vatandaşa destek verilebilirdi. Hükümet ekonomi konusunda sınıfta kaldı.

Ne yazık ki ülkemizde son günlerde sosyal medya da yayınladığı video aracılığı ile geçmişinde Suç örgütü liderliğinden hüküm giyen bir insanın iddiaları ülkemizin gündeminde yer ediniyor. Hukukun üstünlüğü yok sayıldığı, adaletin herkese eşit şekilde sağlanmadığı günümüzde mafya ve siyaset ilişkileri ortaya çıkıyor. Bütün bu sorunlar hukukun işletilmediği, adaletin sağlanmadığı, özgürlüğün kısıtlandığı iktidarlarda görünür. Deva iktidarın da hukukun üstünlüğü ve eşit adalet anlayışı ile çok daha müreffeh günler göreceğiz. Siyaset de ayrıştırmanın olmadığı hep birlikte fikirler bazında tartışmamız ve bir araya gelebilmeliyiz. Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün de dediği "Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtılabilecek bir güç düşünülemez" sözlerindeki gibi birbirimize bağlı olmalı nefret söylemlerinden uzak durmalıyız.

Sözlerime güzide şehrimiz Zonguldak’ımız sorunlardan bahsederek devam etmek istiyorum. Zonguldak'ımız da büyük bir istihdam sorunu bulunmaktadır. Vatandaşı Belediye ve TTK arasina sıkıştıran bir istihdam potansiyeli vardır. Bir başka sorun ise Güzide şehrimizde çarpık kentleşme ve mülkiyet sorunu. Maalesef ki mevcut iktidar ve geçmiş yönetimler bu sorunu çözemedi. Zonguldak DEVA'sına kavuştuğunda bu sorunlar çözülecektir. Zonguldak’ın devası hazır. Türkiyenin devası hazır.” İfadelerini kullandı.

Umut Metin’in yönetim kurulu listesinde ise şu isimler yer aldı:
Tarık Çağlı

Deniz Kaya
Mehmet Çamurcuk
Volkan Boz
Büşra Kırtay
Elif Altınkaya
Serdar Akgöz
Muhammet Mehmet Aslan
Adem Doğdu
Ümit Demir
Fatma Yıldırım
Sümeyye Arıcı
Damla Demiro
Velihan Öztürk

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi? Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi?
19°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@