banner3

banner17

CHP’li isim ilçe başkanını  Emniyet Müdürüne şikayet etti!

CHP’li isim ilçe başkanını  Emniyet Müdürüne şikayet etti!
SİYASET 26.02.2021, 18:30 26.02.2021, 20:34
1329
CHP’li isim ilçe başkanını  Emniyet Müdürüne şikayet etti!

CHP’de Zonguldak Belediye Başkan adayı Şenol Şanal’ın ihracı istemiyle başlatılan disiplin süreci işlerken eski Kilimli Belde Başkanı Ahmet Sarsık’ın ihraç edilmesi yeni tartışmalara neden oldu.
Sarsık’ın ihracıyla ilgili olarak Ereğli ilçe seçim sonuçlarını basın ve sosyal medyada paylaşarak açıklamalarda bulunması gerekçe gösterilmişti. Oysa Sarsık CHP Kilimli İlçe Başkanı seçilen Erol Sarıal’ın sahte ikametgah ile ilçe başkanı olduğunu iddia etmiş ve itirazda bulunmuştu.
Buna karşın disiplin kurulunun ihraç kararında ‘Ereğli’ yazması; “Disiplin kurulu neyin kafasını yaşıyor?” sorularını da beraberinde getirdi.

İHRACIN ARDINDAN  EMNİYET MÜDÜRÜNE SESLENDİ
İhracın ardından Zonguldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı’ya seslenen Sarsık, CHP Ereğli İlçe Başkanı Erol Sarıal’ın su abonelik tarihini gerekçe göstererek bazı polis memurlarının görevi kötüye kullandığını iddia etti.
Sarsık açıklamasında;
“Sayın İl Emniyet Müdürüm. Erol Sarıal adındaki şahıs 11.02.2021 tarihinde Kilimli Belediyesi’ne su abonesi oluyor Polisler ise bu tarihten sonra işlem yapıyorlar. Yazıda da görüldüğü gibi 18.02.2021 tarihinde cevap veriliyor. Evrak ilçe Emniyet Müdürlüğüne 04.01.2021 tarih 2 sayılı yazı ile bildiriliyor. Neden 11.02.2018 tarihinde cevap verilmiştir. Konunun araştırılarak ilgili memurlar hakkında görevi ķötüye kullanmaktan dolayı gerekli işlemlerin yapılması hususunu saygıyla arz ve talep ederim” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi? Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi?
21°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@