banner3

banner17

08.05.2021, 22:02 418

Selim Alan-Arzu Kara polemiği

Zonguldak Belediyesi’nin ücretsiz otopark uygulaması geçtiğimiz hafta yazılı ve görsel basın vasıtası ile tartışmaya dönüştü.
İlk olarak Türk Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Arzu Kara konu ile ilgili basın açıklaması yaptı.
Belediye katlı otoparkının sadece doktor ve hemşireler için ücretsiz tahsis edildiğini bu kararın çalışanlar arasında ayrım yaptığını gündeme getirdi.
Belediye yetkililerine ve Selim Alan’a sitem etti. Açıklamanın sonuna Belediye Başkanı’ndan 5 defa randevu talep ettiğini ve görüşemediği notunu ekledi.
Katıldığı televizyon programında konu ile ilgili yöneltilen soruya cevap veren Ömer Selim Alan, belediye imkânlarını sağlık çalışanları içinde kullandırdıklarını, kendisine isteyen herkesin ulaşabileceğini ve bir sağlıkçı olarak yapılan açıklamayı kınadığını söyledi.
Sağlıkçı arkadaşlarla kimsenin arasına giremeyeceğini ve sendika başkanının sağlıkçıları temsil etmediğini belirten Alan modanın Ömer Selim Alan’la didişmek olduğunu,  okunmak ve ses getirmek için kendisinin isminin kullanıldığını belirtti.
Aynı zamanda bir hekim olan Ömer Selim Alan’ın sağlık çalışanları arasında bir ayrım yapmasını mümkün görmüyorum.
Muhtemel ki otoparkın yalnızca doktor ve hemşirelere ücretsiz tahsis edildiğinden de haberdar değildi.
Alan’ın Belediye Başkanı olarak belediyenin yanı sıra iktidarın imkanlarını da seferber ederek Zonguldak’a hizmet gayretini görüyoruz.
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Arzu Kara’nın özellikle pandeminin başladığı günden beri Sağlık Çalışanlarının sorunlarını çözüme kavuşturmak için çaba gösterdiğine şahit oluyoruz.
Arzu Kara’nın Belediye Başkanı Selim Alan’ın ifade ettiği gibi okunmak ve ses getirmek için Selim Alan’la didişmesine ihtiyacı da yok.
Şehirlerin de insanlar gibi bir kaderi olduğuna inananlardanım.
Cumhuriyetin ilk kenti Zonguldak’ın da kendine özgü bir kaderi var.
Zonguldak’ı yönetenlerin, siyasetçisinden dernek yöneticisine kadar en çok kendisinin çalıştığı en başarılı kişinin yine kendi olduğu düşüncesinin şekillendirdiği bir kader.
Eleştiriye tahammülü olmayan yöneticilerin sergilediği bir kader.
Birbirini görmezden gelen, tanımayan, yok sayan kader.
Göz göze gelmemek, selam vermemek için Gazipaşa Caddesi’nde kaldırım değiştirenlerin çoğunlukta olduğu bir kader.
Sorunların kişileştirildiği için çözülemediği hep başa dönülen bir kader.
“Ben” diyen bürokratın, başkanın, müdürün, işadamının, gazetecinin çok; biz diyenlerin az olduğu bir kader.
İstisnalar var mı? İyi ki var. Bu şehirde güzel işler oluyorsa istisnalar sayesinde oluyor.
En çok da empati ve diyalogdan uzak tavırların şehri sardığı bir kader.
Amacım belediye ve sendika başkanını suçlamak değil tabi ki.
Konuyu diyalogsuzluğa örnek olması açısından değerlendirdim.
Zonguldaklı vatandaşlarımıza hizmet veren, her türlü övgüyü hak eden sağlık çalışanlarını ilgilendiren bir konu halkında tarafların bir araya gelememesi çok üzücü.
Zonguldak Belediyesi ile sendika şubesinin birbirine mesafesi 15 metre yok.
Pencereye çıksalar birbirlerine seslerini duyururlar.
Şehri süregelen kaderine terk etmemek bu şehre yapılacak en büyük iyiliktir.
Kalın sağlıcakla.

Haftanın Sözü
İhtiyaç duyduğunuz tüm bilgiler diyalog halinde verilebilir.
Elmore Leonard

Yorumlar (15)
Ademoglu 1 ay önce
Nerde sorunun cevabı? Nasıl haberin olmuyor sadece doktor ve hemşirelere ücretsiz olduğundan? Ve nasıl sağlık kolunda bir sendika başkanı saglikcilari temsil etmiyor. Başlı başına kibir ve karşı tarafı insan yerine koymayan bir aciklama. Bu mu siyaset bu mu bir şehrin başkanına yaklaşan tavir. Kusura bakmayın da tabiki temsil etmiyor dersiniz kendisi sizinle dip dibe olan bir sarı sendika başkanı olmadığı için sizin gözünüzde temsil etmez. Size eleştiri olmayacak hep övgü hep yalakalık yapılacak o zaman temsilcisin iste. Bravo valla. Ne oldu şimdi hemşire ve Dr harici saglikcilarda girecek mi otoparka?
Müfettiş 1 ay önce
İşte böyle arkadaşlaaarrrr sağlık sen başkanı sağlıkçılar temsil etmiyor. Ne güzel değil mi. Acaba selim alan kimi temsil ediyor. Arkadaşın demokrasi anlayışına hayran kaldım. İşime geldi seçilmiş. İşime geldi atanmış
Acil 1 ay önce
Şu dönemde hepimizin tek sorunu insanlığa faydalı olabilmek ama bunu şimdiye kadar hiç çalışmadan oturduğu yerden işini yapan tek hastaya eli değmemiş bir dr a anlatmak zor tabi
İnadına Türk sağlık sen 1 ay önce
Türk sağlık sen bir kaledir ve reklama ihtiyacı yoktur sayın Başkan... unutmayınız ki seçimle gelen seçim ile gider, isterdim ki bir hekim bir sağlık çalışanı sahayı bilen biri olarak kimseyi ötekileştirmemek kucaklamanızdı... ama hala Türk sağlık sen başkanı ile uğraşmamız hatanızın olduğunu bunu kabul etmediğinizi gösteriyor.. bazen de Erdemli olmak gerekiyor!!!
mustafa 1 ay önce
selim alan kibrinden vazgeçmeli. töleranslı olmalı ve eleştirilere kulak vermeli. artık yeni siyaset anlayışı geliyor. üzgünüm ama kendisinin özendiği o siyasetçilerin zamanı doldu. hiç sempatik ve olgun durmuyor. ilk seçimde gidecek
Saglıkcı 1 ay önce
Saglık çalışanlarını bölmek ayrı tutmak hiç hoş değil. Belediyenin imkanları az ise ozaman cumhurbaşkanlığının göndermiş olduğu genelgeyi uygulamayın.
İsmail 1 ay önce
Çok talihsiz bir açıklama olmuş. Sağlıkçıları temsil etmiyor ne demek. Çok yazık.
Başkana göre yarım sağlıkçı 1 ay önce
Başkan bey mevzuyu tam anlayamamış galiba bir işi yapıyorsan ya tam yap yada ayrım yapma !
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi? Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi?
22°
açık
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@