banner3

banner17

21.04.2021, 21:44 611

Sayın Bakan!

Bir
Yıllardan beri bu şehrin derdiyle dertlenmiş, şehrin menfaatleri için siyasilerle, bürokratlar ve STK temsilcileri ile zaman zaman kötü olmuş bir kardeşinizim.
Hep şunu söyledim.
Bu şehir çok daha fazlasını hak ediyordu.
Bu şehir beceriksiz, vizyonsuz siyasetçiler nedeniyle derdini anlatamadı, hak ettiği hizmeti alamadı, ilgiyi görmedi.
*
İki
Yapılan çalışma ve açıklanan projelerin yerini, yöntemini, şeklini eleştirebiliriz.
Bunlar ayrı konular.
Ama yerel seçimler sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un kente ve sorunlara yakın ilgisi, Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’dan gelen ısrarlı taleplere, milletvekillerinin takibine gösterdiği duyarlılık koca bir teşekkürü hak ediyor.
Mütevazi bir isim olan Bakan Kurum’u izlerken pek çoğumuzdan daha Zonguldaklı olduğunu görüyorum.
Daha fazla şeyler yapmak isteyen bir fotoğraf görüyorum.
*
Üç
Bartın’da da MHP’li Belediye Başkanı Cemal Akın’ın ve Ak Parti Milletvekili Yılmaz Tunç’un girişimi ile dev projelere imza atılıyor. Bakan Bey geçen Bartın’da konuştu ve oradan da teşekkürü aldı.
*
Dört
Son ziyaretinde ortaya koyduğu tavır ve söylemleri de kentin kayıp yıllarının biraz olsun telafisi için çok önemliydi.
Şehir zor.
Ama istenirse bu şehir daha yaşanabilir bir hale gelebilir!
*
Beş
Yalnız iki konu daha var.
Bu gezinin iki eksiği.
Bunlardan birincisi aynı ilgi ve desteğin diğer belediyelerin talepler için de yeterince olmaması.
İkincisi, Zonguldak gezi programı duyurusunda bugün sanayileşme sürecinde olduğu için baştan sona dümdüz olan Filyos’un mavi dereli, bol yeşilli eski hava fotoğrafının kullanılması. 
*
Altı
Sayın Kurum’a teşekkür ediyoruz.
Bu teşekkürü ederken kentin yıllarını çalan, cezalandırılmasına neden olanları da iyi anamıyoruz.
Burada detaylara girmiyorum.
Sayın Kurum’un basın toplantısı kısmında söylediklerini https://www.zhaber.com.tr/video-haber/bakan-kurum-dan-zonguldak-icin-carpici-aciklamalar-h17260.html adresinden izleyebilirsiniz.

Yorumlar (1)
Mühendis 2 ay önce
Sayın Öksüz evet teşekkür ederiz bakan yapılması gerekenleri şehrimize yapıyor fakat sormak lazım, bu yatırımlar chp belediyesi zamanında neden yapılmadı? neden köstek olundu? chpnin ne kadar projesi varsa akp belediyesi döneminde hayata geçirildi. yakışıyor mu sırf kendi partisine oy verilmedi diye bir şehri bunca sene cezalandırmak? ikinci bir konu olarak kentsel dönüşüm ısrarı çok güzel bakanımızın, çarşı içindeki binaların yüzde doksanı eski ve kötü görünümlü, bir an evvel çarşıyı modern bir görünüme sokmalıyız. köprüaltı esnafı için güzel bir çarşı planlandığı gibi merkez çarşısı esnafı için de bir bina yapılsın, fevkani ile beraber merkez çarşısı da yıkılsın ve burası büyük bir alan olsun, gerek mitingler, gerek çarşı içinde bir ferahlık, gün içinde insanların vakit geçirebileceği bir yer olsun, hatta 12 katlı ucube merkezi de keşke kaldırılabilse. sahil projesinin balkayaya kadar uzanacak olması çok güzel, keşke valilik binası yıkılarak ordaki görüntü kirliliği de kaldırılmış olsa bu güzergahtaki. Zonguldakı güzelleştirmek istiyorsak önce çarşı içinden başlamamız gerekir, çok geç kaldık bunun için ama hala vakit var.
Günün Anketi Tümü
TTk'ya işçi alınmalı mı? Alınmamalı mı? TTk'ya işçi alınmalı mı? Alınmamalı mı?
24°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@